“İş dünyası geniş tabanlı uzlaşma bekliyor”

TAYSAD Başkanı Dr. Mehmet Dudaroğlu, “İş dünyası olarak ihtiyacımız, güven ve istikrarın devamının sağlanması, kalkınma ve gelişme hamlelerinin devam etmesidir. Tüm iş dünyası ve otomotiv sektörü, seçimlerle şekillenen meclis aritmetiğinden çıkabilecek hükümetin, bir an önce kurularak programını açıklamasını bekliyor” dedi

Otomotiv sektörünün öncü sivil toplum kuruluşu Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği’nin (TAYSAD) Başkanı Dr. Mehmet Dudaroğlu, 2015 Genel Seçim sonuçlarını değerlendirdi.

Seçimlerin ardından ortaya çıkan tablonun olgunlukla karşılanmasının, herkesin ve siyasi partilerin en önemli görevi olduğunu kaydeden Dudaroğlu, “Tüm iş dünyası ve otomotiv sektörü, seçimlerle şekillenen meclis aritmetiğinden çıkabilecek hükümetin, bir an önce kurularak, programını açıklamasını bekliyor. Mevcut tablo içinde siyasi partilerin bu sorumluluktan kaçmadan olası çözümleri bir an önce hayata geçirmesi şu aşamada en önemli görevleridir” diye konuştu.

“Vatandaş sözünü söyledi. İş dünyası olarak, ihtiyacımız güven ve istikrarın devamının sağlanması, kalkınma ve gelişme hamlelerinin devam etmesidir” diyen Mehmet Dudaroğlu, “Türkiye ekonomisi, artık siyasi dalgalanmalardan etkilenmeyecek denli güçlüdür. Gelinen tabloda toplumsal tabanı toplum nezdinde geniş bir uzlaşmaya ayna tutan, mevcut meclis aritmetiğinden çıkacak yeni hükümetin, mevcut kazanımları reddetmeden, programını bir an önce hazırlamasını ve icraatlarını hayata geçirmesini bekliyoruz” diye konuştu.

Bu konularıda İnceleyebilirsin