İlk Hedef Dakar Rallisi

Dünyanın önde gelen motosiklet üreticisi Hindistanlı Hero, Alman off-road yarış uzmanı Speedbrain GmbH ile stratejik ortaklık anlaşması yaptı ve motosiklet yarışlarına adım attı. Bu nedenle de ‘Hero MotoSports Team Rally’ kuruldu. Takım için, ünlü motosiklet yarışçıları CS Santosh ile Joaquim Rodrigues seçildi. İlk hedef, 2017 Dakar Rallisi.

Merkezi Almanya olan ve 2006’dan bu yana yenilikçi ralli motosikletleri geliştirip yarışlarda yer alan Speedbrain GmbH ile işbirliği yapan Hero, bu birliktelikten memnun. Hero’nun Başkanı ve CEO’su Pawan Munjal konuyu şöyle değerlendirdi;

“Son 15 yıldır dünyanın en büyük iki tekerlekli araç üreticisiyiz. Son mali yılda 7 milyon adet motosiklet sattık. Ürünlerimiz dünya genelinde 30 ülkede satışa sunuluyor. Son zamanlarda global ayak izimizi hızla büyüttük. AR-GE olanaklarımızın geliştirilmesi yönünde de anlamlı yatırımlar yaptık. Şimdi sıra rallilere katılamakta. Hero MotoSports Team Rally bu nedenle kuruldu. Takım, şirketimizin teknolojiden sorumlu başkanı Dr. Markus Braunsperger’in gözetiminde ve Hero inovasyon, teknoloji merkezimiz ile yakın işbirliği içinde çalışacak. Hero MotoSports Team Rally ayrıca yarışlarda toplanan verileri kullanarak yeni Hero araç konseptlerinin geliştirilmesine ve test edilmesine de yardım edecek. Bu milyonlarca müşterimize en üst düzey teknolojiyle katma değerli ürünler sunmamızı sağlayacak. Hero ürünleri sağlamlık, dayanıklılık ve kalitesiyle tanınır. Bu nedenle, her türlü ürün ve parçanın kendini kanıtladığı alan olan ralli sporuna girmek bizim için doğal bir adım oldu. Başarılara imza atmak için sabırsızlanıyoruz.”

Hero MotoSports Team Rally takım için, seçilen ünlü motosiklet yarışçıları CS Santosh ile Joaquim Rodrigues da rallilerde zaferler kazanacakları iddia ediyor. Hindistan’ın en iyi motosiklet sporcuları arasında olan CS Santosh geçtiğiz yıllarda Dakar yarışlarında ilk Hintli katılımcı olarak iki kez yer aldı. Hindistan’da düzenlenen arazi yarışlarında da art arda dokuz yıl boyunca birçok ödülün sahibi oldu. Ayrıca, 2012’de Raid-de-Himalaya ve 2014’te ilk kez katıldığı Maruti Desert Storm yarışlarında podyuma çıktı.

Ralli takımının bir diğer sporcusu olan 34 yaşındaki Portekizli Joaquim Rodrigues de madalyalı bir yarışçı. Motocross, Superrcross ve Enduro yarışlarında unvanları var. Lâkabı J-Rod olan bu yetenekli off-road pilotu, 15 yıldır profesyonel olarak yarışıyor. Uzmanlar iki usta sporcunu Hero MotoSports Team Rally olarak başarıyı yakalama olasılıklarının çok yüksek olduğunu söylüyor. Takıma Speedbrain’ın Genel Müdürü Wolfgang Fischer liderlik edecek.

Bu konularıda İnceleyebilirsin