İkinci el otomobil ihalesinde 28 milyon 387 bin TL’lik satış

İkinci el otomotiv sektörüne kurumsal yapısıyla yeni bir soluk getiren 2plan, “İkinci El Otomobil” ihalesini yeni oluşumu olan “2plan İhale” çatısı altında topladı. 2plan’ın tamamen kendi bünyesinde hayata geçirilen “2plan İhale” tarafından ilk kez düzenlenen ihale, hem 2plan Terminal İstanbul’da fiziki olarak hem de eş zamanlı online katılım ile yapıldı. 2 saat süren ikinci el araç ihalesinde 2016-2023 model yılı aralığında 28 araç, toplamda 28 milyon 387 bin TL karşılığında yeni sahiplerinin oldu.

“2plan İhale” tarafından ilk kez düzenlenen ihale, hem 2plan Terminal İstanbul’da fiziki olarak hem de eş zamanlı online katılım ile yapıldı. 2 saat süren ikinci el araç ihalesinde 2016-2023 model yılı aralığında 28 araç, toplamda 28 milyon 387 bin TL karşılığında yeni sahiplerinin oldu.

İKİNCİ EL

En pahalı araç, BMW 3 Serisi 320i Sport Line

Benzer Konular

Hem fiziki hem online olarak yaklaşık 150’den fazla kişinin katılımıyla gerçekleştirilen ikinci el otomobil ihalesi kapsamında online ortamda satılan 2021 model BMW 3 Serisi 320i Sport Line en pahalı araç olarak satıldı. Fiziksel olarak en yüksek fiyata satılan 2020 model Mercedes-Benz A Serisi A180 Progressive ise yeni sahibini buldu.

“2plan ihale’ye ilgi büyüktü”

2plan İcra Kurulu Başkanı Orhan Ülgür, “Otomotiv merkezi olarak konumlandırdığımız 2plan Terminal’de, yeni oluşumumuz ‘2plan İhale’ markasının ilk ihalesini büyük bir ilgiyle tamamladık. Sunduğumuz geniş araç yelpazesi ile alıcıların ihtiyaçlarına ve bütçelerin uygun araç bulmalarını kolaylaştırıyoruz. Buna ek olarak rekabetçi fiyatlarla şeffaf bir ihale sistemi sunuyoruz. Açık teklif ile gerçekleştirdiğimiz ihalemizde alıcılar tüm teklifleri görebiliyor ve stratejilerini belirleyebiliyor. Ayrıca, fiziki ihale alanına gitmeden de online katılım kolaylığı sunduğumuz ilk ihalemiz için özellikle var olan kontaklarımız ve mevcut portföyümüz ile ilerledik. Bu anlamda paydaşlarımıza otomobil satışından ziyade kurumsal bir yapıda çözüm ortaklığı sunduk. Tüm katılımcılarımıza aynı kurumsal yapıda çözüm ortaklığı sunmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

Bu konularıda İnceleyebilirsin