IFS, Kurumsal Servis Yönetimi de “Lider” Oldu

Gartner, Magic Quadrant Saha Servis Yönetimi raporunda IFS’i, Kurumsal Servis Yönetimi çözümü ile de “Lider” kategorisinde gösterdi.

Global kurumsal uygulamalar şirketi IFS, Gartner Magic Quadrant 2014 raporlarında ERP raporu ile birlikte Saha Servis Yönetimi için de ‘Lider’ kategorisinde değerlendirildi. Gartner’in IFS’i ‘Lider’ olarak konumlandırmasının en önemli nedeninin IFS’in oldukça kapsamlı ve esnek Kurumsal Servis Yönetimi çözümlerine yaptığı yatırımlar ve sürekli geliştirmesi gösteriliyor.

IFS Amerika CEO’su ve IFS’in Kurumsal Servis Yönetimi Mükemmeliyet Merkezi İdari Destekçisi Cindy Jaudon, “Saha Servis Yönetimi alanında Gartner Magic Quadrant raporunda ‘Lider’ olarak görülmekten mutluluk duyuyor ve bunun ürünümüz ile servis şirketlerine sağladığımız verimin bir kanıtı olduğuna inanıyoruz” dedi ve devam etti: “Ayrıca bu rapor sahada, fabrikada, evde veya ofiste, depo ortamında, lineer veya diğer sermaye varlıklarında, kısaca herhangi bir tarzda servis yönetiminin gerekli olduğu her yerde servis için bir çözüm sunabildiğimiz anlamına gelen global proje becerilerimizi ve partner ağımızı büyütme odağımızı da vurguluyor. Biz bu güce, ‘The Power of Any’ yani ‘Hepsi Olmanın Gücü’ diyoruz ve bunu, IFS Kurumsal Servis Yönetimi ile sunuyoruz” dedi.

Raporda tanımlanan kriterler, anahtar endüstri etmenleri olarak bulutta ve mobilitedeki yükselişi gösteriyor. Yakın tarihli bir Gartner Saha Servis Yönetimi anketi de katılımcıların yüzde 85’inin ya hali hazırda mobil saha servis uygulamaları kullandığını ya da 24 ay içinde kullanmayı planladığını gösterdi. Ek olarak, mobilite de katılımcıların yüzde 60’ından fazlası için ilk üç karar kriteri arasında yer aldı.

Jaudon, açıklamalarına şöyle devam etti: “Saha Servis Yönetimi için Gartner Magic Quadrant konumumuzun tıpkı Kasım 2014’te yayınlanan Gartner Magic Quadrant ERP raporunda ‘Lider’ olarak adlandırılmamız gibi hiç vazgeçmediğimiz yenilik, kalite ve de uygulaması ve kullanımı en kolay yazılımlar sunma taahhüdümüzün bir sonucu olduğunu hissediyoruz.”

Gartner, ‘Liderler’ kategorisindeki şirketleri şöyle tanımlıyor: “Liderler, binlerce teknisyene ve ölçeklendirilebilir sağlam bir programlama motoruna sahiptir ve teknolojinin servis profesyonellerinin iş hedeflerine ulaşmasına nasıl yardımcı olabileceği konusunda piyasayı belirleyen bir vizyon sergiler. Liderler, ürünler ve hizmetler yoluyla bu vizyonu uygulamaya dökme becerisine sahiptir ve de gelir ve kazanç biçimde güçlü iş sonuçları elde etmiştir. Liderlerin çok çeşitli dikey endüstrilerde 1.000’in üzerinde kullanıcının olduğu birden çok noktası ile Kuzey Amerika, Avrupa-Orta Doğu-Afrika ve Asya/Pasifik bölgelerinde önemli ve başarılı müşteri uygulamaları vardır. Pazardaki diğer sağlayıcılar, kendilerini Liderlere göre ölçümler ve de onların stratejilerini ve taktiklerini taklit etmeye çalışır veya kopyalar. Liderler, kurulu baz derinliklerine bağlı olarak pazardaki güçlerini ortaya koyar ve de değerlendirildikleri kriterler için tüm kategorilerde pazar trendlerine etki eder. Yazılımlarının kullanıcıları, endüstride diğerlerine kıyasla rekabet avantajı elde ettiklerini hisseder.”

Büyüyen işletmelerin verimlilik sorunlarını çözmeye yardımcı ERP sistemleri geliştiren IFS™; global yazılım firması olarak sunduğu ürün ve hizmetler ile işletmelerin kaynaklarını daha verimli kullanarak daha iyi bir işletme performansı, büyüme ve rekabet avantajı yakalamasını sağlar.

Günümüzde aralarında BMW, Volvo, Saab, Emirates, Lockheed Martin, Amerikan Hava Kuvvetleri, Jotun gibi firmaların bulunduğu 3.000’den fazla şirket 800.000’den fazla kullanıcı işlerini IFS Uygulamaları ile yönetmektedir. IFS ERP Uygulamaları Türkçe dahil 23 dilde kullanılabilmekte ve çoklu şirket, çoklu döviz ve uluslararası muhasebe sistemlerine yapısına tam destek sağlamakta.

IFS Türkiye ofisi 2004 yılında kuruldu ve bu tarihten itibaren hızlı bir büyüme göstererek aralarında Durmazlar Makina, KVK Teknoloji, Hakan Plastik, Aytaç Gıda, AGT, Samet Kalıp, Makel Elektrik, Bursa Beton & Çimento, Çemtaş, Noki, Teknorot Otomotiv, FNSS Savunma, SKT Otomotiv, Sinpaş İnşaat, Seranit, Müzekart, Dearsan Tersanesi gibi farklı sektörlerde 200’ye yakın müşteri ve 10.000’in üzerinde kullanıcıya ulaştı.

Bu konularıda İnceleyebilirsin