IAS InfoSuite İle İşbirliği Anlaşması İmzaladı

ERP yazılımları pazarının öncü kuruluşu IAS, kurumsal kaynak planlama ihtiyaçları için caniasERP’yi tercih eden müşterilerinin, üst yönetimin stratejik planlama ve karar alma süreçlerinde ihtiyaç duyacağı akıllı raporları sunmak, pazarda fark yaratmak ve müşterileri için yeni imkânlar sağlamak için Danimarkalı iş zekâsı (BI) çözümleri üreticisi InfoSuite ile işbirliği yapıyor.

Yazılım geliştirme, proje uygulama, süreç analizi, danışmanlık ve eğitim hizmetleriyle, iş süreçlerini en etkin şekilde yürütebilecekleri kurumsal çözümler sunan IAS, Danimarka merkezli iş zekası (BI) ve planlama yazılımları üreticisi InfoSuite ile işbirliği anlaşması imzaladı.

“İş Zekâsına Hızlı Başlangıç”
İş zekası çözümü InfoSuite BI’ın caniasERP’ye entegrasyonu sayesinde IAS, müşterilerine “İş Zekası” konusunda hızlı bir başlangıç, tüm iş süreçlerine toplu bir bakış imkanı, kolay ve esnek analiz seçenekleri sunacak. caniasERP kullanıcıları, şirket genelinde alınacak kararlar için ihtiyaç duydukları verilere istedikleri anda ulaşıp çok hızlı analizler yapabilecekler. İş zekâsı sisteminin ERP’ye doğrudan bağlantısı aynı zamanda verilerin tutarlılığını ve sürekliliğini de sağlayacak.

Kolay kullanım, hızlı analizler
İki uygulama arasındaki entegrasyon kapsamında, verilerini caniasERP ekranlarından giren kullanıcılar, ERP üzerinden elde edilen sonuçları, InfoSuite BI üzerinde istedikleri formatta raporlar olarak alabilecekler. InfoSuite BI’nin kullanıcı dostu arayüzü sayesinde kullanıcılar, herhangi bir teknik bilgiye ihtiyaç duymaksızın, hızla yeni analizler yapabilecek ve raporlar üretebilecekler.

Ferhatoğlu: Deneyim ve uzmanlığımızı birleştiriyoruz
IAS CEO’su Behiç Ferhatoğlu, iki firma arasındaki işbirliği ile her iki firmanın deneyim ve uzmanlıklarını bir araya getirip kullanıcılarının yararına sunmak istediklerini belirtti.

InfoSuite’in iş zekası ve planlama çözümlerinin sahip olduğu teknoloji ve uzmanlığın, IAS’nin “müşterilerine bütüncül ve rakipsiz çözümler sunmak” yaklaşımıyla uyum içinde olduğunu belirten Ferhatoğlu, “InfoSuite BI ve caniasERP’nin yeteneklerini birleştirerek yüzde 100 müşteri memnuniyeti hedefimize bir adım daha yaklaştık” diye konuştu.
Ferhatoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu işbirliği sayesinde kurumsal kaynak planlama çözümleri ile iş zekası çözümleri arasında yeni bir köprü kuruluyor. Böylece müşterilerimize, şirketlerine ilişkin verilerden olabildiğince çok yararlanarak daha hızlı ve hatasız kararlar almalarında yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Çünkü biliyoruz ki operasyonel ve stratejik kararlar alırken şirketin durumunu farklı açılardan, sistemli bir analiz ve değerlendirmeye tabi tutabilmek yöneticilere önemli avantajlar sağlayacaktır.”

InfoSuite A/S Satış Direktörü Alfred Lage ise iki şirket arasındaki işbirliği anlaşmasından caniasERP kullanıcılarının kazançlı çıkacağını vurguladı.

InfoSuite’in Kuzey Avrupa’da 25 yılı aşkın deneyime sahip olduğunu belirten Lage, “Buna rağmen Türkiye bizim için yeni bir pazar. Başta Almanya ve Türkiye olmak üzere, IAS’nin faaliyet gösterdiği tüm pazarlar için geçerli bu işbirliğinden dolayı çok mutluyuz” diye konuştu. Her iki şirketin de 25 yıllık iş deneyimine vurgu yapan Lage, “Birlikte müşterilerimize rakipsiz yönetim çözümleri sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

Bu konularıda İnceleyebilirsin