Honda’dan 300 Milyonluk Teşekkür

Dünyanın en büyük motosiklet üreticisi olduğunu 1949 yılından bu yana ürettiği 300 milyon adet motosikletle kanıtlayan Honda, Moto Bike Expo 2015 Fuarı’nda ziyaretçileri standında yeni modeller ve yeni teknolojik özelliklerle ağırladı.

Tamamen yeni VFR800X Crossrunner ve CBR1000RR SP’nin yanı sıra bireysel kullanıcılar için tasarlanan ve çok kısa süre içinde satışa sunulacak olan Spacy Alfa da Honda standında yer aldı. Motosiklet dünyası için bir devrim niteliği taşıyan DCT adlı çift kavramalı otomatik şanzımanın ikinci nesline sahip NC serisi motosikletler de yine Honda standının önemli yenilikleri arasında bulunuyor.

Fuarın açılışının ardından Honda standında gerçekleştirilen basın toplantısında motosikletseverlere seslenen Honda Türkiye Başkan Yardımcısı İsmail Sümer, “Her yıl olduğu gibi sizlerle buluşmanın heyecanını yaşadığımız Moto Bike Expo’da bu yıl farklı bir heyecanı da yaşıyoruz. 1949 yılındaki ilk seri üretim motosikletin üretim bandından çıkmasından bu yana Honda olarak dünyanın dört bir yanına 300 milyonunun üzerinde motosiklet üretip gönderdik. 300 milyon eşiğini geçtiğimiz 2014 Eylül ayında tüm dünyaya Honda’nın en büyük motosiklet üreticisi olduğunu bir kez daha kanıtladık. Honda’nın bu üretim adetlerine ulaşmasındaki serüvende Honda’ya güvenen ve Honda’yı seçen müşterilerimize 300 milyon kez teşekkür etmek istiyoruz. Dünyanın 22 farklı ülkesinde 33 üretim tesisinde müşterilerimizin memnuniyeti için çabalayan Honda çalışanlarının teşekkürlerini de sizlerle paylaşmak istiyoruz” dedi.

Yeni modellerle ilgili bilgiler aktaran Sümer, “Yeni Spacy Alfa, yeniden tasarlanan 110cc’lik motorunun yanında Honda’ya özgü start-stop özelliği, ESP Akıllı Güç Kontrol sistemi ve yenilenen dış tasarımı ile günlük kullanımında kendine ekonomik bir seçenek arayan bireysel müşterilerimiz için geliştirildi. Fonksiyonellikle ekonominin ideal birleşimini arayan müşterilerimizin beklentilerini kusursuzca yerine getirecek olan bu modelimiz iyi bir yol arkadaşı olacaktır” dedi.

Sümer, fuardaki diğer Honda yeniliklerini şöyle aktardı: “2015 yılında sizlerle buluşturacağımız yeni modellerimizden herkesin heyecanla beklediği Adventure segmentinde yeni VFR800X Crossrunner, yenilenen şasi ve motor teknolojileriyle standartları daha yükseğe taşıyacak. Ayrıca Türkiye pazarına giriş yaptığından beri gördüğü talebi kaybetmeyen ve geçtiğimiz yıl yeni 750cc’lik geliştirilmiş motoruyla da başarılarını devam ettiren NC750X ve NC 750S modellerimizin, sadece Honda’ya özgü DCT, yani çift kavramalı otomatik vites seçeneğini de satışa sunuyoruz.”

Honda’nın Euroasia Motobike EXPO 2015 yenilikleri
2014 yılındaki fuarda dokuz yeni modelle motosikletseverlerin karşısına çıkan Honda’da bu yıl da yeni modeller ve yeni teknolojiler bulunuyor. Bunların başında gelen ve Spacy’nin yerini alan yeni Spacy Alfa, ön tasarımda yeni far ve sinyal tasarımıyla dikkat çekiyor. Yüzü değişen modelin stop grubu da yenilenirken kullanışlılığı artırmak üzere sele arkası portbagajın da şekli değiştirildi. Spacy Alfa ile birlikte gösterge panelinde de yenilik yapılırken ayrıca yolcu için kaydırmaz özellikte lastik ayak desteği eklendi. Bildik Spacy kalitesinin sürdürüldüğü Spacy Alfa’da çalınmaya karşı önlem olarak yeni anahtar sistemine görev verildi. Tüm bunlara ilave olarak tamamen yenilenen 110cc’lik motor start-stop sistemiyle donatılarak menzil litre başına 8 km artırıldı.

Bu konularıda İnceleyebilirsin