HL Jantaş “İş Sağlığı ve Güvenliği” İçin Üretimi Durdurdu

Dünyanın en büyük jant üreticilerinden Hayes Lemmerz Jantaş fabrikasında ‘İş Sağlığı ve Güvenliği’ ile ilgili farkındalık yaratmak amacıyla üretim bir günlüğüne durdu.

Hayes Lemmerz Jantaş çalışanları, geleneksel 3. İş Sağlığı ve Güvenliği Günü’nü örnek bir duyarlılıkla kutladı. Üretime bir günlüğüne ara verilen fabrikada, iş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili etkinlikler yapıldı. Gün boyu çalışanlar iş güvenliği konusunda interaktif eğitim aldı.

Kızılay, etkinliğine her yıl olduğu gibi bu yılda katıldı. Çalışanlar, 98 ünite kan bağışı ve 35 organ bağışı yaparak sosyal sorumluluk bilinciyle Kızılay’a destek oldular. Bilinçli ve şirketine bağlı çalışanıyla gurur duyan Hayes Lemmerz Jantaş, yaptığı aktivitelerle her zaman insana verdiği önemi göstermektedir.

HL Jantaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Zaim, üretime bir gün ara vererek şirketin aslında geleceğe yatırım yaptığını söyledi. “Çalışanlarımızın güvenliği her şeyden önce gelir” diyen Zaim sözlerini şöyle sürdürdü: Bu etkinlik olası iş kazalarının öngörülmesini sağlıyor, tedbir almayı kolaylaştırıyor, çalışanların farkındalık ve dikkatini artırıyor. Her zaman ‘önce insan, önce sağlık, önce iş güvenliği’ diyoruz. Bizim için ilk performans kriteri budur.”

HL Jantaş Tesis Müdürü Nuri Ünver, “İş güvenliği ve çalışanlarımızın sağlığı bizim için çok önemli; biz çalışanlarımızın güvenliğini herşeyin üstünde gözetiyoruz. Çalışanlarımızın da kendilerine en az bizim kadar dikkat etmelerini istiyoruz, bu toplantılar da bunu hatırlatmak için bir vesile.” dedi.

Çeşitli yarışma ve aktivitelerin düzenlendiği fabrikada, iş sağlığı ve güvenliği konulu toplantılar düzenlendi. Çalışanlar, risk değerlendirmeleri konusunda bilgilendirildi.

Bu konularıda İnceleyebilirsin