Hankook Lastikleri Yeni Audi TT ve TTS Modellerinde Orijinal Ekiman Olarak Sunuluyor

Audi, üçüncü nesil Audi TT için orijinal donanım olarak Hankook lastiklerini seçti. Yeni Audi TT ve TTS modelleri, firmanın üstün kaliteli, son teknoloji modeli olan Ventus S1 evo²’nin çeşitli ebatlarıyla fabrikadan çıkış yapacak. Özel olarak firmanın Macaristan’da bulunan son teknolojiye sahip AB üretim fabrikasında üretilecek olan lastikler, geliştirilmiş dayanıklılık ve düşük bir dönme direnciyle birleştirilmiş özel olarak yüksek bir kavrama özelliğine sahip.

Lastik üreticisi Hankook, Audi TT ve TTS modelleri için orijinal donanım tedarik ediyor. Ingolstadt’taki birinci sınıf araç üreticisinin tümüyle yeniden tasarlanmış spor araçları, motor versiyonuna bağlı olarak standart veya opsiyonel donanım olarak 225/50R17, 245/45R17 veya 245/35R19 ebatlarında Hankook’un yüksek performanslı lastiği Ventus S1 evo² ile donatılacak.

Hankook Avrupa Başkanı ve COO’su Ho-Youl Pae, “Audi TT mükemmel tasarımının yanı sıra dinamikleri ve yenilikçiliğiyle de tanınıyor. Dolayısıyla son teknoloji ürünümüz olan Ventus S1 evo² lastikleriyle mükemmel bir uyumluluk gösteriyor,” açıklamasını yaparak şöyle devam etti; “Aracın karakterini etkili biçimde destekleme amacıyla üstün kaliteli lastiğin geliştirilmesi için en son teknolojiler kullanıldı. Bu nedenle, bu sportif Audi tasarım simgesi için orijinal donanım lastikleri sağlayabildiğimiz için son derece mutluyuz.”

Hankook Ventus S1 evo² Avrupa’da üretiliyor ve başarılı hassas hakimiyet, olağanüstü frenleme yeteneği ve yüksek yönlendirme dengesi bileşimiyle son derece zorlu koşullar altında bile optimum performansı sunuyor. Örneğin, DTM’deki Hankook yarış lastikleri için de kullanılan yüksek çekme kabiliyetine sahip, ancak yine de son derece hafif olan çelik kordon malzemesinin kullanımı, Ventus S1 evo²’nun zorlu koşullar altında bile son derece yüksek bir dinamik sürüş sağladığı anlamına geliyor. Ventus S1 evo²’nun geliştirilmesi, giderek daha önemli hale gelen çevresel özellikler de göz önüne alınarak gerçekleştirildi; bu da önemli ölçüde azaltılmış dönme direnci ve düşük dönme gürültüsüyle sonuçlandı.

Hankook Ventus S1 evo², dinamikler ve konforun, zorlu koşullar altında bile ıslak tutuş ve düşük dönme direncinin başarılı kombinasyonunun kanıtı olarak öne çıkıyor. Hankook’un Audi AG araçları için lastik geliştirmelerini koordine ettiği Avrupa Teknoloji Merkezi’nin (ETC) başkanı olan Klaus Krause, “Yoğun test aşaması sırasında lastiğimiz bir kere daha, dinamik sürüş özellikleri konusundaki yüksek kabiliyetini başarıyla kanıtladı,” açıklamasında bulunarak şöyle devam ediyor: “Ventus S1 evo² ile Kontrol Technology* felsefemizi hayata geçirdik ve dinamik sürüş, emniyet, çevre dostu olma ve konfor açılarından müşterilerimizin isteklerine uygun biçimde tasarlanmış modern bir üstün performanslı lastik geliştirdik.”.

Hankook’un Hannover, Almanya’da bulunan Avrupa geliştirme merkezinde, halihazırda Avrupalı araç üreticileri için ısmarlama lastik çözümleri üzerinde çalışan 50 mühendis ve teknisyen var. Audi lastikleri burada geliştiriliyor ve test ediliyor. Yeni Audi TT ve TTS modellerinin lastikleri, şirketin Rácalmás, Macaristan’da bulunan yüksek teknolojili üretim tesisinde üretiliyor. Başkent Budapeşte’nin 60 km güneyinde bulunan ultra modern fabrika, Avrupa pazarı için yolcu araçları ve SUV lastikleri üretiminde uzmanlaşıyor ve dünyanın en modern üretim tesislerinden biri konumuna sahip.

Bu konularıda İnceleyebilirsin