Hankook Lastikleri Türkiye’deki İlk Deposunu Açtı

Dünyanın önde gelen lastik üreticilerinden Hankook, Türkiye’deki ilk deposunu açtı. Hankook’un tüm Türkiye pazarı için ana lojistik merkezi olacak olan bu tesis, Gebze’de yer alırken, 80.000 lastiğe kadar depolama alanı sunuyor. Bu dağıtım merkezi ile Hankook, Türkiye lastik pazarının giderek artan taleplerini daha hızlı karşılayabilecek ve yerel müşterilerine de verdiği hizmetin kalitesini artıracak.

Premium lastik üreticisi Hankook, 18 Eylül 2014’te, İstanbul’un 80 km doğusunda yer alan ve Türkiye’nin önde gelen lojistik merkezlerinden biri olan Gebze’de, ilk depolama ve dağıtım merkezini açtı. 5000 m² depolama alanı bulunan depoda, binek araç, SUV/4×4 lastiklerinden hafif ticari ve ağır ticari araç lastiklerine kadar 80.000 lastik depolanabilecek.

Uzun yıllardan beri Türkiye pazarında olan ve 2013 yılından beri Hankook Lastikleri A.Ş. olarak faaliyetlerine devam eden firmanın bu ilk deposunun açılışı, Hankook’un yeni depolama ve lojistik merkezi, firmanın pazardaki yerini sağlamlaştırırken, pazar payını da artırmaya yardımcı olacak. Bu depo aynı zamanda, Türk lastik pazarının firma açısından, ne kadar önemli olduğunu da gösteriyor.

18 Eylül 2014 tarihinde, Hankook Lastikleri’nin Global CEO’su Seung-Hwa Suh ve Avrupa Başkanı Ho-Youl Pae’nin de katıldığı depo açılış töreni gerçekleşti. Törene aynı zamanda, Hankook Lastikleri’nin Türkiye’deki lojistik çözüm ortağı CEVA’nın da Global CEO’su Xavier Urbain ve Balkanlar, Ortadoğu ve Afrika Yönetici Başkanı Jerome Lorraine de katılım gösterdi.

Hankook Lastikleri Global CEO’su Seung-Hwa Suh Türkiye’deki ilk deponun açılışıyla ilgili şöyle konuştu: “Bu depo, Türkiye ile alakalı gelecekteki yatırımlarımızın anlamlı bir işaretçisidir. Türk lastik pazarının Hankook Lastikleri açısından önemi çok büyüktür. Global vizyonumuzu gerçekleştirmek amacıyla, pazara olan yatırımlarımıza devam edeceğiz.”

Hankook Lastikleri’nin Avrupa Başkanı Ho-Youl Pae ise açılış hakkında: “Pazarda giderek daha fazla segmetten araç olmasından dolayı, lastik üreticileri de daha fazla farklı ebatta ürün sunuyor. Müşterilerimizin stoklarını yönetmekte ve lojistik masraflarında sorunlar yaşadığını biliyoruz. Bu sorunları çözmek amacıyla, Türkiye’deki tedarik zincirimizi giderek geliştirmek adına bu dağıtım merkezini açmaya karar verdik. İnanıyorum ki bu dağıtım merkezi Türkiye’deki iş kalitemizi daha da artıracaktır” dedi.

Bu konularıda İnceleyebilirsin