Gates Ürün Yelpazesine Power Clean™ Yıkama Aleti’ni Ekledi

Gates, ürün yelpazesine araba soğutma sisteminin derinlemesine temizlenmesi için Power Clean™ Yıkama Aleti’ni ekledi. Power Clean™ Yıkama Aleti su çekiçleri, sert kimyasallar veya çözücüler kullanılmadan atık ve tortu birikintisini topluyor; radyatörleri, ısı dönüştürücüleri, hortumları ve motor bloklarını temizliyor. Power Clean™ sistem bütünlüğünü koruduğu gibi su pompaları, termostatlar dahil yedek parçaları garanti kapsamına alıyor. Sistem yıkamasını derinlemesine yapmak ve tamamlamak için atımlı teknoloji kullanılan alet; fazla çalışıp, soğutma sıvısındaki koruyucular bitip etkisini yitirdiğinde ve ya soğutma sıvısı yağ, kir ve diğer tehlikeli parçacıklarla kirlendiğinde teknisyenlerin karşılaştığı sorunları ortadan kaldırıyor.

Soğutma maddesi, soğutma sistemi bileşenleri arasında “sıvı bağlantısı” olduğundan, özellikle dikkat edilmesi gereken sistemin önemli bir “parçası” olarak düşünülmelidir. Ayrıca motoru aşırı sıcaklıklardan korumanın yanında, soğutma sıvısı soğutma sistemini pastan ve korozyondan da korur. Sonuç olarak, soğutma sisteminin yıkanarak düzgün bir şekilde bakımının yapılması gerekir. Soğutma sistemini radyatör, motor bloğu ve kalorifer peteği dahil eksiksiz periyodik olarak yıkamak önem taşıyor. Soğutma sistemlerinin tamamen yıkanması ciddi tortu birikimi nedeniyle zor olabilir ve yetersiz yıkama yeni takılan bir bileşenin erken bozulmasına neden olarak üretici garantisini geçersiz kılabilir.

Power Clean Yıkama Aleti uçları ve konektörleri sayesinde radyatör boyunları, motor blokları ve ısıtıcı çekirdek tüplerinde kullanılabiliyor. Aletin süreci, sıkışan tortuyu çıkararak, kenarları ve çatlakları derinlemesine ovmak için havanın suya basınç vermesini sağlıyor ve sert bir engel mevcut olursa, sistem hasarı olasılığını ortadan kaldırarak, basıncı güvenli bir seviyeye otomatik olarak ayarlıyor.

Gates Power Clean™ Yıkama Aleti teknisyenlere garanti şikayetlerini ve geri dönüşlerini azaltarak araç yapısı ve modelin soğutma sistemi için uygun şekilde bakım yapılmasına yönelik alternatif bir yol sunuyor.

 

Bu konularıda İnceleyebilirsin