Gates Tarafından Genişletilen Elektrikli Su Pompası Çözümleri Serisi

Uygulamaya özel (NYSE: GTES) akışkan güç ve güç aktarımı çözümleri sunmada küresel bir lider olan Gates, 16 yeni parça numarası ekleyerek orijinal ekipman kalitesindeki E-Cool Elektrikli Su Pompası serisini genişletiyor. Distribütörler artık çok az tedarikçinin sunabileceği genişlikte bir yelpazeye erişebilir ve yerleşmiş pazar talebine sahip
eksiksiz çözümler sunabilir.

Artık 36 parça numarası seçeneği var. Deneyimli bir orijinal ekipman su pompası üreticisi olarak Gates, E-Cool birimlerinin her zaman araç üreticisi tarafından belirlenen üretim kalitesini ve performans standartlarını karşılamasını ve hatta üreticinin beklentilerini aşmasını sağlar. Her parça eksiksiz bir çözümdür. Bu, su pompalarını belirli uygulamalara monte etmek için braketlere ihtiyaç duyulan her yerde dâhil oldukları anlamına gelir. Yeniden kullanılan eski braketler sıklıkla arızalandığından ve garajlar için istenmeyen sonuçlara neden olduğundan yeni braketler, Gates  tarafından ek maliyet ve zaman tasarrufu sağlanması anlamına gelir.

Bu uzantının kapsadığı araçlara Audi (A4,A5 ve A6), BMW (1-5 ve X1-X5 Serisi), Land Rover (Discovery ve Range Rover), Mercedes-Benz (CLK Serisi C, E&SL ve CLS E Serisi), Porsche (Cayenne), Seat (Altea) ve VW (Golf ve Scirocco) gibi markaların popüler modelleri örnek verilebilir.

Avrupa’da her dört araçtan biri, elektrikli su pompaları ile soğutulan turboşarjlarla donatılmıştır ancak gitgide daha fazla araç üreticisi bu teknolojiyi çeşitli bileşenleri soğutmanın en iyi yolu olarak görmeye başlamıştır. Bunun nedeni, sensörlerin soğutma sıvısını yalnızca gerekirse ve gerektiğinde iletmesidir. Verimliliği artırmanın yanı sıra motordaki toplam yükü de azaltır. Şu anda elektrikli su pompaları için yerleşik uygulamalar şunları içermektedir:
• Turbo sistem soğutması
• Kabin ısıtması düzenlemesi
• Hibrit ve elektrikli arabalarda akü soğutması
Sonuç olarak, son beş yılda üretilen birçok araca elektrikli su pompaları takılıyor ve bazılarında pompa sayısı üçe kadar çıkabiliyor. Servis aralıkları uzunluk açısından mekanik muadilleri ile aynı olsa da, bu yeni araçların bazılarında yer alan elektrikli su pompalarının artık değişmesi gerekiyor.

Örneğin, 3, 5 ve 7 Serilerindeki BMW 2,5 l ve 3,0 l motorlara takılan yedek ünitelere yüksek bir talep var. En son E-Cool parça numaraları bu uygulamaları kapsar. Aslında bu pompaler zaten talep edildiğinden Gates E-Cool serisindeki tüm parça numaraları özel olarak dâhil edilmiştir. Yeni gelir akışlarının hayati önem taşıdığı bu zamanlarda Gates, çok sayıda uygulama için daha kolay takılabilir soğutma çözümleri sağlayan bir seri uzantısı sunuyor. Bu, mevcut kâr fırsatlarının sayısını artıran ve Gates distribütörleri ile garaj müşterileri için rekabet üstünlüğünü netleştiren bir harekettir.

Bu konularıda İnceleyebilirsin
yorum Yap