Gas Turkey Kapılarını 5. Kez Açacak

Düzenlendiği her yıl sektörün gündemine yön veren Gas Turkey 5. Uluslararası LPG, CNG, LNG Fuarı, 29–01 Mart 2012 tarihleri arasında CNR Expo Fuar Alanı’nda, sektörün liderlerini buluşturuyor.

Türkiye’den tüm dünya ülkelerine ihracat imkanı yaratması açısından zamanla gaz ve gaz ekipmanları ticaretinin merkezi haline gelen Gas Turkey, Senexpo Uluslararası Fuarcılık’ın organizatörlüğünde gerçekleşecek.

Doğru katılımcı ve doğru ziyaretçiyi bir araya getirmeyi başaran fuar, 5. yılında da LPG, CNG ve LNG’ye dair tüm yeniliklerin sergilendiği ve fırsatların değerlendirildiği yer olacak.

Benzin fiyatlarının her geçen gün büyük artış gösterdiği ülkemizde LPG, CNG, LNG doğaya duyarlı, ekonomik tasarruf sağlayan, temini kolay, taşınabilen ve emniyetli bir enerji kaynağı olarak hızla yaygınlaşmıştır.

Yaklaşık 2,3 milyon aracın otogaz kullandığı ve yılda 250.000 civarında araç dönüşüm kitinin satıldığı ülkemizde Gas Turkey, otogaz dönüşümü yapmak isteyen ziyaretçiler için kaçınılmaz fırsatlar sunarken, katılımcılar için de yeni iş bağlantıları sağlayacak.

Geçtiğimiz yıl sektörün büyük buluşmasını gerçekleştiren Gas Turkey’de, toplam 134 firma yer aldı. ABD, Almanya, Arjantin, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Çin, Fransa, G. Kore, İran, İspanya, İtalya, Hollanda, Kanada, Litvanya, Makedonya, Norveç, Polonya, Tayland, Yeni Zelanda’dan 52 yabancı firmanın katılım gösterdiği fuar, 5.572 m2 alanın üzerinde gerçekleşti. Fuar, 1.014’ü yabancı, toplam 11. 749 profesyonel ziyaretçi tarafından gezildi.

Enerji sektöründe ekonomik ve çevreci ürünlerin sergilendiği Türkiye’nin ilk ve tek LPG, CNG, LNG Fuarı; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Türkiye LPG Derneği, ODİDER, ÇMO, KMO, Botaş, TOMDER, GAZDER, ALSİAD, MMO, Enerji Ekonomisi Derneği gibi dernek ve odalar tarafından destekleniyor.

Dernek ve odaların desteği, yurtdışı acenteleri ile yürütülen ortak çalışmalar, yerel ve ulusal basında yapılan tanıtım çalışmaları ile performansını her geçen yıl arttıran fuarda, Avrasya Bölgesi’ne yatırım yapmak isteyen çok sayıda firma, bölgedeki yatırım olanaklarını keşfetmek amacıyla yer alacak.

Her geçen yıl artan performansıyla sektördeki yerini sağlamlaştıran fuar, 4 gün boyunca ziyaretçilerine ev sahipliği yapacak.

Fuar Profili

LPG, CNG, LNG Sınai Gazlar Üretici ve Dağıtıcı Firmalar

Otogaz Kit Üreticileri, Distribütörleri

Otogaz Dönüşümcüleri

İstasyon Ekipman Üretici ve İthalatçıları

Tüp Dolum Tesisi Ekipman Üreticileri

Basınçlı Kaplar Üretici ve İthalatçıları

Gaz Ölçüm Cihazları

Gaz Depolama, Taşıma Sistemleri

Mühendislik, Proje ve Taahhüt

Yazılım Firmaları

Sektörel Basın Yayın Kuruluşları ve Dernekler

Bu konularıda İnceleyebilirsin