Futurmotive’23 Elektrikli Araçlara Geçiş ve Aftermarket  Expo & Konferansı: Gelecek BURADA… 

Autopromotec, 16-18 Kasım 2023 tarihleri arasında, Bologna İtalya’da Futurmotive’23 Elektrikli Araçlara Geçiş ve Aftermarket Expo ve Konferansı ismiyle, yeni bir etkinlik düzenliyor. Amacı, otomotiv endüstrisindeki yeni mobilite ve çevresel dönüşüm ile ilgili teknoloji ve buluşları ön plana çıkarmak olan etkinlik, tüm paydaşlara sektördeki yenilikleri ve pazarı yakalama imkanı sunacak. Bu anlamda, Futurmotive’23 Elektrikli araçlara geçiş ve Aftermarket Expo ve Konferansı elektrikli araçlar ve aftermarket sektörüne dönük arz talep buluşmasını gerçekleştirmek adına eşsiz bir fırsat sunarken, gündemdeki sıcak konu ve başlıkların en önemli otoriteler tarafından anlatılması ve tartışılması imkanını da sunacak.

Futurmotive’23 Elektrikli Araçlara Geçiş ve Aftermarket  Expo & Konferansı: Gelecek BURADA… 

Avrupa’da otomotiv endüstrisinin kalbi sayılan Bologna’da yapılacak etkinlik, İtalya Ticaret Ajansı(ICE) VE Italya Dışişleri Bakanlığı tarafından destekleniyor. Avrupa pazarında başka Türkiye olmak üzere, Almanya, Fransa, İngiltere ve Kuzey Avrupa Ülkelerinin yanısıra A.B.D, Japonya, İsrail ve Güney Kore temsilcileri katılacak. Etkinliğe, Elektrikli araç ve e-mobilite pazarında çalışan üreticiler, temsilciler, birlikler, aftermarket sektör firmaları, üretici, temsilci ve satın almacılarının katılımı bekleniyor.

Futurmotive’23 Elektrikli Araçlara Geçiş Expo ve Konferansı, ülkemizde 11 Temmuz Salı günü yapılan online bir etkinlik ile tüm otomotiv sektörü paydaşları ve basına tanıtıldı. Türk Firmaların ve tüm sektör paydaşlarının çok yoğun bir ilgi gösterdiği tanıtım’da, İtalya Otomotiv Endüstrisi Birliği-ANFİA Yöneticisi Gianmarco Giorda, Autopromotec Yöneticileri Paola Zaccheroni, Emanuele Vicentini ve Türkiye Temsilcisi Sancar Consulting ltd. Genel Müdürü Adnan Tolga Sancar, konuşmacı olarak yer aldı.

Paola Zaccheroni, Araç tedarik zinciri tarihinin en zorlu döneminden geçilmekte olduğunu, sektörün karbonsuzlaştırma sürecinin zorlu bir geçiş yaşayacağını fakat sonunda, temiz bir gezegen ve sürdürülebilir ekonomiye ulaşılacağın söyledi. Araç üreticilerinin yeni elektrikli araç üretimi için Ar-Ge çalışmalarına hız verdiğini, hükümetlerin fosil yakıtlı motorları durdurmak için son tarihler üzerinde çalıştığını da sözlerine ekleyen Zaccheroni, enerji tedarikçilerinin yenilenebilir kaynaklardan elektrik üretmek için tedarik zincirini yeniden tanımladığını da belirtti. Alışılagelmiş bakış açımızı genişletilmesi ve zincirin her halkasındaki tüm paydaşların inovasyona yaklaşımlarını en yeni ürünleri, hizmetleri, iş fikirleri ile ortaya koyabilmeleri için Futurmotive Expo & Talks adlı bu programı yürütmeye karar verdiklerini söyleyen Zaccheroni etkinliğin elektrikli araç , e-mobilite ve aftermarket sektörüne çok faydalı olacağını söyledi.

İtalya Otomotiv endüstrisi Birliği-ANFIA Yöneticisi Gianmarco Giorda, Futurmotive’23 Elektrikli Araçlara Geçiş ve Aftermarket Expo ve Konferansı ile, dönüşen otomotiv endüstrisinin, mühendislikten üretim süreçlerine, yeni malzemelerden bileşenlere, çevre dostu aktarma organlarına ve akıllı mobilite hizmetlerine kadar, karbondan arındırma, dijitalleşme ve ilgili yeni düzenleme trendlerine göre nasıl geliştiğini görme fırsatı olacağını belirtti. Şirketlerin, Avrupa Yeşil Mutabakatı hedeflerine ulaşmak için, araştırma ve yeniliğe yatırım yapmaya tam kararlı olduğunu da belirten Giorda, büyük yatırımlarla yüzleşmek ve elverişli koşulları yaratmak için, hem ulusal hem de Avrupa düzeyinde, yeterli sanayi politikası ve enerji politikası önlemleriyle desteklemek gerektiğini de sözlerine ekledi.

Futurmotive’23 Elekrikli Araçlara Geçiş ve Aftermarket  Expo ve Konferansı, üç gün boyunca, şirketler ve kurumlar arasında etkin bir birlikteliği teşvik etmek için hazırlanmış bir formatta, otomotiv dünyasındaki küresel zorlukları ele almaya yönelik eksiksiz bir dizi teknolojik yenilik ve çözümü sergileyen katılımcı şirketleri ve sanayi liderlerini bir araya getirecek. Salon 14 ve 19’da ana ilgi alanları olan, son teknoloji yedek parçalar ve bileşenler, atölyeler ve tamirhaneler için yeni ekipmanlar, yönetim yazılımı, lastikler ve yeni nesil malzemeler, ile aftermarket ürünleri olacak. Bu bölümde ayrıca ayrıca, servis ve onarım ağları ile ilgili yeniden üretim ve yenilikler konusuna da geniş bir alan ayrılacak. Salon 16’da ise, Elektrikli araçlar şarj teknolojileri, altyapı ve sistem çözümlerine yer ayrılacak.

Futurmotive’23, elektrikli araçlar için özel olarak düzenlenmiş Avrupa’nın tek expo ve konfreransı olma özelliğe sahip olacak. Tüm sektör temsilcileri, yenilik firmaları, araştırmacılar, teknoloji uzmanları ve kurumlar, enerji sürdürülebilirliğinin yeni rotalarını belirlemek için Futurmotive’23 Elektrikli Araçlara Geçiş ve Aftermarket Expo ve Konferansında yer alacaklar. 3 gün sürecek uluslararası etkinlikte sadece yeni nesil enerji tesisleri, alternatif yakıtlar ve hammadde tedariği değil, aynı zamanda altyapı ve akıllı şehirler, bilgisayarlı araç bakımı için insan-makine ara bağlantısı, büyük veri yönetimi, siber güvenlik, iş modellerinin dönüşümü, işgücü piyasası ve aftermarket sektörü de yer alacak…

Bu konularıda İnceleyebilirsin