Formula 1 ve LIQUI MOLY ortaklığı yeni, çok yıllı anlaşmalarla genişletiyor

Şimdiye kadar motor sporları dünyasında iyi yapılandırılmış bir resim: LIQUI MOLY logosu, Formula 1 yarış pistlerinin ilan panolarında. Uzun yıllardır motor yağları, katkı maddeleri ve araç bakımı alanında faaliyet gösteren şirket, bu yeni sözleşmeyle 2026'ya kadar "Resmi İş Ortağı" olmaya devam edecek.

Formula 1 ve LIQUI MOLY ortaklığı yeni, çok yıllı anlaşmalarla genişletiyor

Alman motor yağı üreticisi, 2026 yılı sonuna kadar Formula 1® ile birden fazla yıla yayılan bir ortaklık imzaladı.

LIQUI MOLY, dünya çapında popüler olan yarış serisine 2019 yılından bu yana “Resmi Sponsor” olarak destek veriyor. Resmi bir partner olarak LIQUI MOLY, seçili yarış etkinliklerinde fiziksel ve sanal pist kenarı tabelalarına sahip  olmaya devam edecek. Bunun dışında LIQUI MOLY, genişletmenin bir parçası olarak belirli hafta sonu yarışları çerçevesinde müşteri deneyimlerine ev sahipliği yaparak büyüyen iş ağı programına katkıda bulunma olanağına sahip olacak.

LIQUI MOLY Genel Müdürü Günter Hiermaier, sözleşme uzatma hakkında: “Sürekli yeni yaklaşımlar ve yeniliklerle birlikte yeni izleyici kayıtlarıyla Formula 1 motor sporlarının amiral gemisi olmaya devam ediyor. İşimiz için de bu tutkuya sahibiz. Bu nedenle bu kadar güçlü iki markanın yan yana çalışmasına izin vermek gayet doğaldı.”

Popüler yağ ve katkı maddesi üreticisi için “Premier Class” artık yerleşik bir sponsorluktur. Uzun bir geleneğe sahip şirket, yaklaşık otuz yıl önce zaten Mercedes-Sauber araçlarının arka kanadında reklam veriyordu. 2002 yılında Ulm merkezli şirket Jordan-Honda ekibine sponsor olarak katıldı.

LIQUI MOLY’nin Pazarlama Müdürü Peter Baumann, Bahreyn’de imzalanan sözleşme hakkında şunları söyledi: “Formula 1’in medya erişimi klasik kanalların çok ötesine geçiyor. Yarış serisi eşsiz ve dünya çapında 360 derecelik pazarlamayı temel almaktadır. Bu iki markayı birleştiren şey, dünya çapında mümkün olduğunca çok insana ürünümüzle ilham verme isteğidir. Bu nedenle bu sözleşmenin uzatılmasından özellikle memnunum.”

Formula 1’in Ticari Ortaklıklar Direktörü Johnny Haworth şunları ekledi: “Bu yeni çok yıllık anlaşma, iki eski ortak arasındaki güçlü işbirliğini sembolize ediyor. LIQUI MOLY’yi F1 hayranlarının özel deneyimine daha da entegre etmek için sabırsızlanıyoruz ve hayranlarımız için dünyanın en iyi spor ve eğlence gözlükleri yaratma misyonumuza devam edin.”

“Formula 1’in popülerliği hâlâ artmaya devam ediyor. Bu nedenle müşterilerimize ve ortaklarımıza bu premium sponsorluğu sunmaya devam edecek olmamız çok iyi bir işarettir. Bu da daha fazla erişim ve iyi bir iş için optimize edilmiş temeller sağlayacaktır,” açıklamasını yapıyor LIQUI MOLY Yönetici Direktörü Günter Hiermaier.

LIQUI MOLY, MotoGP’de de reklam veriyor, Motocross Dünya Şampiyonası’nın tek yağ ortağı olarak faaliyet gösteriyor, Ocak ayındaki Dünya Hentbol Şampiyonası’nda ve sayısız kış sporu etkinliğinde reklamlar veriyor.

Bu konularıda İnceleyebilirsin