Ford Autoshow’da GT Race Car rüzgarı estiriyor

Bir Başka” konseptiyle Türkiye pazarında yeni bir dönemin kapılarını aralayan Ford, en yeni otomobillerini 21 Nisan – 30 Nisan 2017 tarihleri arasında Beylikdüzü’ndeki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen İstanbul Autoshow 2017’de sergiliyor. Üstün performanslı süper spor otomobili Ford GT Race Car (Yarış Otomobili) modelini Türkiye’de ilk kez sergileyen Ford standında, GT yarış otomobilinin yanı sıra efsane Mustang, gücü ve çevik sürüşüyle kendine hayran bırakan Focus RS ve yüksek performanslı Focus ST heyecan severlerle buluşuyor.

1,5 lt dizel otomatik versiyonuyla Türkiye SUV pazarına bu sene iddialı bir giriş yapan ve şık tasarımıyla dikkat çeken Yeni Kuga ile Edge ve Ranger da standdaki yerini alıyor. Ayrıca, geçtiğimiz Kasım ayında Ford’un Köln’de gerçekleşen “Go Further” etkinliğinde Avrupa prömiyerini gerçekleştiren Yeni Fiesta, Türkiye’de ilk defa İstanbul Autoshow’da müşterilerin beğenisine sunuluyor. Bu yıl bir sürpriz gerçekleştirerek, ziyaretçilere nostalji yaşatan Ford, “motorsporları” alanında da ziyaretçileri tarihi bir yolculuğa çıkarıyor. Geçmişten günümüze 7 önemli yarış aracını bu standda sergiliyor.

Ford standında yer alan diğer modeller ise sportif Focus ST Line, Ford’un spor coupe araç tasarımından ilham alan S-MAX, ailelerin favorisi C-MAX, arka havalı süspansiyonlu, otomatik şanzımanlı yeni Tourneo Custom ve araç içi bilgi ve eğlence sistemi SYNC3’ün detaylı bir şekilde keşfedileceği Mondeo Vignale olacak.

Yücetürk: “Bu sene Autoshow’u ziyaret eden otomobilseverler, Ford’un sportif, heyecanlı ve stil sahibi modelleri ile “Bir Başka” olduğunu görecekler.”

Fuar kapsamında bir değerlendirmede bulunan Ford Otosan Pazarlama, Satış ve Satış Sonrası Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk, şunları söyledi:

1492680792_Ford_Mustang“Ford Otosan olarak, İstanbul Autoshow’da yerimizi almaktan ve heyecan verici yeni modellerimizi müşterilerimizle buluşturmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Bu sene Autoshow’u ziyaret eden otomobilseverler, son dönemde vaat ettiğimiz üzere Ford’un sportif, heyecanlı ve stil sahibi modelleri ile “Bir Başka” olduğunu görecekler. Türkiye’nin en geniş ürün portföyüne sahip markası olarak standımızda, efsanevi Mustang’den ST’ye uzanan performans araçlarımızdan, yeni 1,5 dizel otomatik Kuga ve ihtişamlı Edge ile gövde gösteri yapan SUV’lerimize 13 farklı modelimizi ziyaretçilerimizin beğenisine sunuyoruz. Standımızın yıldız otomobili, inovasyon ve teknolojimizin ulaştığı muhteşem nokta olan GT yarış otomobilinin, fuarın da en dikkat çekici modeli olacağına inanıyoruz. Le Mans şampiyonu GT yarış otomobilimizi Türkiye’de ilk defa yarış severlerle buluştururken, motor sporları standımızda da köklü motor sporları tarihimizin önemli yarış otomobilleri ile ziyaretçileri nostaljik bir yolculuğa çıkarıyoruz. Yine Türkiye’de ilk defa İstanbul Autoshow’da görücüye çıkardığımız Yeni Fiesta modelimizin de önümüzdeki aylarda Avrupa ile eşzamanlı olarak Türkiye’deki hayranlarıyla buluşacağının müjdesini vermek isterim.”

Bu konularıda İnceleyebilirsin