Ferrari’nin Yeni Formula 1 Aracı, NGK Spark Plug Logosu Taşıyor

Scuderia Ferrari ile lider buji üreticisi NGK arasındaki işbirliği, bu yıl yirminci sezonuna girdi. Yüksek düzeyde yenilikçilik gerektiren bu alanda ödünsüz performans sağlayan NGK kazananların bujilerini tedarik ediyor.

300’den fazla Formula 1 yarışı ve toplam 32 Dünya Pilotlar ve Dünya Markalar Şampiyonluğu kazanan İtalyan ekip için can alıcı öneme sahip bu dönemde NGK, yeniden Scuderia Ferrari’nin çözüm ortağı oldu.

Ferrari ile olan çözüm ortaklığı, NGK’nın yarış ekibine ilk defa buji tedarik ettiği 1996 yılına dayanıyor ve her iki şirkete de önemli başarılar kazandırdı. Sağladığı kaliteli yüksek teknolojiyle NGK, şaha kalkmış at logosuyla tanınan markanın uzun şirket tarihinin bu en hareketli döneminde kazanılan altı Dünya Pilotlar Şampiyonluğu ve sekiz Dünya Markalar Şampiyonluğunda büyük pay sahibi oldu.

Geliştirdiği yenilikçi, özel tasarlanmış ve performanslı ürünlerle NGK, Scuderia Ferrari ile olan teknik işbirliğini 2015 yılı için pekiştirip güçlendirdi. İki marka arasındaki çözüm ortaklığı daha da yoğunlaşırken NGK, Ferrari pilotları Sebastian Vettel ve Kimi Räikkönen’in kullandığı araçlara mahsus ürünler geliştiriyor. Maranello yapımı araç üzerindeki NGK logosu, bu işbirliğinin teknolojik dinamiğini simgeliyor.

NGK logosunun Scuderia Ferrari’nin Formula 1 araçlarının üzerinde yer almasının, Maranellolu mühendislerle uzun yıllardır sürdürdükleri yakın işbirliğinin bir simgesi olduğunu söyleyen NGK Spark Plug Europe Kıdemli Başkan Yardımcısı Damien Germès, “Tekrar Scuderia Ferrari ile çalışabilmekten ve logomuzu şampiyonluk için mücadele veren en prestijli yarış arabalarından birinin üzerinde görmekten gurur duymaktayız.” dedi.

Bu konularıda İnceleyebilirsin