Elektrikli bir aracın tüm servis aşamaları Automechanika Istanbul’da sergilenecek!

Gerçekleştiği her yıl sektörün en önemli buluşması olan Automechanika Istanbul, bu sene Innovation 4 Mobility by BAKIRCI alanında sektör profesyonellerini mobilite ve otomotiv dünyasındaki son teknolojilerle buluşturacak. İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde 8-11 Haziran 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek fuarda katılımcılar, BAKIRCI Group tarafından oluşturulan konsept alanda son teknoloji otomobiller ve servis ekipmanları ile elektrikli araç onarımlarının nasıl yapıldığını deneyimleyebilecek.

Elektrikli bir aracın tüm servis aşamaları Automechanika Istanbul’da sergilenecek!

  • ADAS & Diagnostik,
  • Şarj İstasyonları,
  • Bakım Onarım & Güvenlik Ekipmanları,
  • Aks Ölçüm & Lastik,
  • Şasi Onarım,
  • Kaporta & Boya,
  • Ekspertiz & Muayene,
  • Batarya Test & Onarım

olmak üzere 8 bölümden oluşacak alanda BAKIRCI Group, tüm ziyaretçilere yeni nesil teknolojileri uygulamalı olarak gösterecek.

Parkurda kapsamlı bakım elemanları görev alacak

BAKIRCI Group tarafından tasarlanan Innovation 4 Mobility by BAKIRCI özel alanının Bakım Onarım & Güvenlik Ekipmanları adasında elektrikli araç servislerinin en önemli parçalarından birisi olan, tamir ve bakım esnasında kullanılan yüksek voltaj güvenlik ekipmanları tüm detaylarıyla incelenebilecek. Bataryaları nedeniyle içten yanmalı motorlu araçlara göre daha ağır olan elektrikli araçlara özel oluşturulan Aks Ölçüm & Lastik bölümünde ise doğru sökme takma, doğru balans cihazı ve güvenli otonom sürüş için aks ölçüm cihazları yer alacak. Güvenli onarım için hata payları daha da hassas bir hale getirilen yeni nesil teknolojik araçların doğru ekipmanlar ile ölçülüp onarılması için gerekli tüm onarım sistemleri ise Şasi Onarım adasında kullanıcı deneyimine sunulacak.

Farklı onarım metotları 12. salonda kullanıcı deneyimine açılacak

Araç gövde ve dış panel saçlarında alüminyum teknolojisi kullanımının artmasıyla birlikte ortaya çıkan farklı onarım metotlarını da 12. salonda fuara taşıyan BAKIRCI Group, Kaporta & Boya adasında ise onarımlar sırasında uygulanacak metotların hızlı, teknolojik ve güvenli cihazlar ile uygulamalarını ziyaretçilerine gösterecek. İçten yanmalı motorlu araçlara göre hem daha güçlü hem de daha dayanıklı elektrikli araçlara yönelik Eddy Current teknolojisine sahip Şasi Dinamometresi ve adaptif süspansiyonlar için en teknolojik test cihazları Ekspertiz & Muayene istasyonunda yer alırken; Batarya Test & Onarım istasyonunda ise onarımları yüksek güvenlik isteyen elektrikli araç bataryaları için batarya test onarım cihazları yer alacak ve uzmanlar bataryaya nasıl doğru müdahale edileceğini gösterecek. Automechanika Istanbul 20238-11 Haziran tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi‘nde gerçekleştireceği büyük buluşmasına bütün otomotiv meraklılarını davet ediyoruz.

Bu konularıda İnceleyebilirsin