Ege Endüstri, Türkiye’nin En Büyük Şirketleri Arasına Girdi

Global ve Türk otomotiv üreticilerinin dingil, dingil komponentleri ve süspansiyon sistemleri tedarikçisi olan Ege Endüstri ve Tic. A.Ş., son yıllarda yakaladığı başarı grafiği ile ilk kez Fortune Türkiye 500 listesine girdi.

Fortune Dergisi tarafından hazırlanan Türkiye’nin en büyük 500 şirketini belirleyen Fortune 500 Türkiye sıralaması açıklandı. Son yıllarda gerçekleştirdiği başarılı atılımlarla dikkati çeken Ege Endüstri Fortune 500 Türkiye listesinde 482. sırada yer aldı.

Ege Endüstri, satış hacimlerine göre Türkiye’nin en büyük firmalarının belirlenip temel finansal göstergelerinin sıralandığı Fortune 500 Türkiye’de iller bazında da önemli bir başarı gösterdi. Ege Endüstri, İzmir’in en büyük şirketleri arasında 29. sırada yer aldı.

Ege Endüstri ayrıca, Fortune 500 Türkiye listesinin Taşıt Araçları ve Ekipmanları İmalat ve Bakımı sektör sıralamasında ise Türkiye’nin en büyük 20. şirketi olma başarısını da gösterdi.

Ege Endüstri’nin başarıları tescillendi

Türk otomotiv yan sanayi sektörünün öncü üreticilerinden Ege Endüstri ve Ticaret A.Ş., daha önce de İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) açıkladığı “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesinde yer almıştı. Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın (EBSO) üretimden satışlarına göre 2015 için yaptığı değerlendirmede en büyük ilk 100 firma listesinde 10 basamak birden yükselerek 30’uncu sırada yer aldı.

Ege Endüstri Ar-Ge’ye yatırım yapıyor

Ege Endüstri, başarılı Ar-Ge çalışmaları, teknoloji ve insan kaynağı yatırımları, yüksek üretim kapasite kullanımı ile sektördeki yerini kararlı bir şekilde güçlendiriyor.

Başarılı Ar-Ge projeleri sonucunda elde edilmiş Ege Endüstri’ye ait tesciller sadece Türkiye değil firmanın iş yaptığı diğer ülkelerde de yürütülüyor.

Gerek yurtiçi gerekse yurtdışı müşterilerine hizmet veren Ege Endüstri’nin % 64’ü Bayraktar Grubu’na ait; hisselerinin % 34’ü ise Borsa İstanbul’da BIST 100 firmaları içinde işlem görüyor.

 

 

Bu konularıda İnceleyebilirsin