Dünya Otomotiv Konferansı’nda Geri Sayım Başladı

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘Dünya Otomotiv Konferansı’, otomotiv sektöründeki gelişmelerin ve trendlerin tüm yönleriyle ele alınacağı büyük çaplı bir organizasyon. Worldwide Partnerships’in organize ettiği konferansta bu yıl katılım oldukça yüksek. İstanbul’da sektörün önde gelenlerini bir araya getirecek olan konferansta dünyadaki ve Türkiye’deki otomotiv sektörü masaya yatırılacak.

Otomotiv sektörünün yakından takip ettiği Dünya Otomotiv Konferansı’na bu yıl da ilgi büyük. 450’nin üzerinde katılımcıyla çok sayıda üst düzey yetkiliye ev sahipliği yapacak olan Dünya Otomotiv Konferansı, son üç senede katılımcı profilindeki pozitif artışıyla, sektörün üst düzey yöneticilerinin bir araya geldiği stratejik bir platform olma yönünde ilerliyor.

Otomotivde Endüstri 4.0
Konferansın ilk gününde, üretim, endüstri 4.0 – siber / fiziksel çağ başlıkları görüşülecek. Ford Otosan, Siemens, Bosch gibi global firmalar son yıllarda gündeme gelen Endüstri 4.0’ın sektöre etkilerini konuşacağı konferansta, Ekonomi Bakanlığı, IBM Japan, Ford Otosan, Panasonic, Assan Hanil, Opel AG, Google gibi kurumlar da stratejik gelişmelerden bahsedecek.

Etkinliğin altın sponsoru olan Assan Hanil Otomotiv’in Genel Müdür’ü Okan Gedik, konferansta gelecekteki araç teknolojileri ve tedarikçilerin yeri hakkında görüşlerini paylaşacak. KPMG, Otomotiv Sanayicileri Derneği (OSD), Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) ise konferansta sektördeki global trendleri ve Türk otomotiv sektörüne olası etkilerini konuşacak.

Etkinlik gümüş sponsorlarından Ekol Lojistik‘in de katılımıyla lojistik sektörünü masaya yatıracağı konferansta, akıllı tedarik zinciri ve lojistik sorunları sektörün önde gelenleriyle paylaşılacak. Transatlantik Anlaşması ve AB Gümrük Birliği’ndeki güncel bilgilerin de paylaşılacağı konferans, dijital dönemde tedarik zinciri ve lojistik firmaları ile işbirliğinin otomotiv sektörüne nasıl yön vereceğinin konuşulmasıyla ilk gününü tamamlayacak.

İkinci gün ise Türkiye ve dünyada akıllı ulaşım sistemi hakkındaki gelişmeler ve altyapı çalışmalarıyla teknoloji sektörü değerlendirilecek. Elektrikli araç ve batarya teknolojilerinin de konuşulacağı Dünya Otomotiv Konferansı, sürücüsüz ve bağlı araçlar hakkındaki çalışmaların paylaşılmasıyla son bulacak.

Ekonomi Bakanlığı, Sanayi Bakanlığı, Borusan Lojistik, Ford Otosan, Tofaş Fiat, Aston Martin, TÜBİTAK MAM, Google, IBM, Siemens, OPET, Bosch, Continental, Magna ve Panasonic gibi çok sayıda önemli firmanın yer alacağı konferansa, Almanya ve İngiltere gibi Avrupa ülkelerinin yanı sıra Amerika, İran, Japonya  gibi ülkeler de temsilcileriyle katılım sağlayacak.

Bu konularıda İnceleyebilirsin