DTM’de Açılış Heyecanı Schaeffler ile Yaşandı

Otomobil yarışları arasında uluslararası popülerliğe sahip DTM Yarışları 2014 sezonuna hızlı bir başlangıç yaptı. Açılımı Deutsche Tourenwagen-Meisterschaft yani Alman Turing Otomobilleri Şampiyonası olan organizasyon; yüksek teknoloji ile geliştirilen otomobillerin, güvenlikten taviz vermeden birbiri ile mücadelesine dayanıyor. Yarışların bir diğer özelliği de otomobillerin geliştirilmesinde yapılan harcamaların makul seviyede tutulması. Böylece takımlar kurallar doğrultusunda otomobillerini geliştirirken, adil koşullara sahip olabiliyor.

DTM yarışlarında yer alan Audi takımının sponsoru Schaeffler Automotive Aftermarket, 2014 sezonun açılış yarışlarında konuklarını Hockenheimring Pistinde ağırladı. Almanya Hockenheim’da 3-4 Mayıs 2014 tarihlerinde gerçekleşen yarışa Türkiye’den Silkar Otomotiv davet edildi.

Schaeffler Automotive Aftermarket, davetlilerini Audi VIP salonunda seçkin ikramlarla hafta sonu boyunca ağırladı ve DTM’in sahne arkasındaki benzersiz atmosferini tecrübe etmelerini sağladı. Pit alanında yapılan özel tur sırasında davetliler yarış otomobillerini yakından tanıma fırsatı yakaladı. Aynı zamanda davetliler 2013 şampiyonu Audi sürücüsü Mike Rockenfeller ile tanışma fırsatı buldu.

DTM’nin başlangıcı 1984 sezonunda fabrika üretimine yakın otomobillerle gerçekleşti ve 1996 yılına kadar yüksek teknolojili “Touring Car” yarış otomobilleri seviyesine ulaşıldı. Üç sezon aradan sonra DTM, 2000 yılında “Büyüleyici teknolojiyi makul maliyetlerle sunma” trendi ile başarılı bir geri dönüş yaptı. Günümüzde ise DTM dünyada Tuoring Car yarışlarının doruk noktası ve Avrupa’nın önemli sportif etkinliklerinden biri olarak kabul ediliyor.

Bu konularıda İnceleyebilirsin