Doğuş Otomotiv Değer ve İlgi Merkezi 4 ödül kazandı

DİM, ‘En İyi İşe Alım Modeli’ ve ‘En İyi Müşteri Deneyimi’ kategorilerinde altın madalya, ‘En İyi Teknoloji İnovasyonu’ kategorisinde gümüş madalya ‘En İyi Çağrı Merkezi’ kategorisinde ise bronz madalyanın sahibi oldu.

Dünyanın en büyük çağrı merkezi organizasyonu ContactCenterWorld.com tarafından geleneksel olarak düzenlenen Dünya Çağrı Merkezi Ödülleri’nin 22-26 Mayıs tarihleri arasında Londra’da gerçekleştirilen EMEA Bölgesi (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi) finallerine Doğuş Otomotiv Değer ve İlgi Merkezi (DİM), aldığı 4 ödülle damga vurdu.

DİM, işe alım süreçlerindeki yenilikçi bakış açısıyla ‘En İyi İşe Alım Modeli’; inovatif ve kaliteli hizmet anlayışı odağında oluşturduğu müşteri merkezli yapısını anlattığı ‘En İyi Müşteri Deneyimi’ kategorilerinde birinciliği alarak, altın madalyanın sahibi oldu.

DİM ayrıca, Yol Yardım hizmetlerindeki dijitalleşmeyi aktardığı ve inhouse geliştirilen bir uygulama olan Diyalog uygulamasıyla ‘En İyi Teknoloji İnovasyonu’ kategorisinde gümüş madalya; farklılaşan tüm süreç ve uygulamalarını paylaştığı ‘En İyi Çağrı Merkezi’ kategorisinde ise bronz madalyaya layık görüldü.

Sektörün en prestijli ödül organizasyonu olarak gösterilen ve bu yıl 12’ncisi düzenlenen finallerde 34 farklı kategoride en iyiler belirlendi. İki etaptan oluşan organizasyonun ilk etabında tüm kategorilerde EMEA, APAC ve Amerika bölgelerinin belirlenen birincileri, Ekim ayında düzenlenecek organizasyonda dünya birinciliği için yarışacaklar. İki kategoride altın madalya kazanan DİM, Ekim ayındaki büyük finalde, APAC ve Amerika bölgelerinin kazananlarıyla mücadele edecek.

DİM finallere dünya birincisi unvanıyla gidecek

Geçen yıl düzenlenen ve ilk kez katıldığı organizasyonda da ‘En İyi Müşteri Deneyimi’ kategorisinde önce EMEA, sonra dünya birincisi olan DİM, aynı yıl ‘En İyi Çağrı Merkezi Dizaynı’ kategorisinde EMEA Bölgesi ikinciliği ve dünya üçüncülüğünü kazanmıştı.

Doğuş Otomotiv’in 2014 Kasım ayında hayata geçirdiği Değer ve İlgi Merkezi (DİM) şirketin Türkiye genelinde distribütörlüğünü üstlendiği markaların yol yardım ve çağrı merkezi (anket ve rezervasyon) hizmetlerini yürütüyor. 2016 yılında 1 milyonun üzerinde çağrı cevaplayan merkez, marka ve Yetkili Satıcılara sağladığı raporlama özellikleriyle tüketici beklenti ve görüşlerinin anlık ve şeffaf olarak takip edilmesini sağlıyor.

Bu konularıda İnceleyebilirsin