Delphi Fren Balataları Bağımsız Testlerin Açık Ara Lideri

Geliştirdiği yüksek teknolojili ürünleriyle otomotiv sektörüne referans niteliğinde ürünler kazandıran Delphi, ürünlerini kendi çalışmalarının yanı sıra bağımsız kuruluşlar tarafından da testlere tabi tutuyor. Bu kapsamda Delphi, yeni nesil fren balatalarıyla, İspanya’da bağımsız bir şirket tarafından titizlikle gerçekleştirilen Orijinal Ekipman Bağımsız Fren Testi’ne katıldı. 6 üst düzey balata markasının yarıştığı testlerde Delphi asbestsiz organik (NAO) fren balatası üstün performans sergileyerek toz emisyon testlerinde diğer seçkin markaları ve orijinal ekipmanları geride bıraktı. Delphi fren balataları, yapılan gürültü testinde sessiz çalışma yönünden üstün performans sergileyerek 10 puanın tam sessizlik anlamına geldiği gürültü indeksinde 9,8 puan alarak tüm rakiplerinin performansını geride bıraktı ve rakiplerine kıyasla fren pedalı tepki testlerinde en tutarlı sonuçları sağladı.

Otomotiv dünyasını ileri taşıyan yenilikleriyle dikkat çeken Delphi, üretim kalitesi ve kullanım ömrüyle otomotiv ana sanayisinin en önemli iş ortakları arasında yer alıyor. Geliştirdiği yüksek standartlara sahip orijinal ekipmanlarla satış sonrası sektörünün en çok tercih ettiği markalardan biri olan Delphi, sektör için hayati öneme sahip bağımsız testlerle ürünlerinin kalite ve dayanıklılığını ölçmeye devam ediyor. Bu kapsamda markanın en yeni fren balataları, İspanya’da güneşli ve pek değişkenlik göstermeyen iklim koşullarında bağımsız bir şirket tarafından titizlikle test edildi.

Delphi yine rakiplerinin önünde

Bizzat bağımsız bir test şirketi tarafından yapılan ve bu sayede tarafsızlığı garanti altına alınan testlerde seçkin markalar eşit koşullarda teste tabi tutuldu. Markaların yeni nesil ürünlerini performans ve çevresel sorumluluk açısından değerlendiren testler sonucunda Delphi fren balataları, sadece yüksek standartları karşılamakla kalmadı ve bu standartları birçok kez aşarak rakipleri arasında öne çıkmayı başardı. Bu sonuçlarla Delphi, fren sistemlerinin kalitesi ve güvenirliğini bir kez daha kanıtladı ve otomotiv fren teknolojisi pazarının lideri olarak başarısını pekiştirmiş oldu. Bağımsız test şirketinin belirlediği 4 adet Mercedes A Serisi otomobile üst düzey 6 markanın fren diskleri ve balataları monte edildi. Orijinal Ekipman Bağımsız Fren Testi’nde ilk aşamada araçlar kuru yollarda 4 bin kilometre yol kat etti. Bu sayede toplanan tozun sadece fren balatalarına gelmesi sağlandı. Konvoy halinde sürülen araçlar, dağlık ve şehir içi sürüş zorluklarının bir arada olduğu ve her etabının tamamlanması 210 dakika süren 200 kilometrelik bir parkuru bitirdi. Her araç 10 gün boyunca günde iki parkur tamamladı ve böylelikle fren balatalarının toz emisyonları kapsamlı ve titiz bir şekilde test edilebildi. Testler sonunda Delphi asbestsiz organik (NAO) fren balatası üstün performans sergileyerek toz emisyon testlerinde diğer seçkin markaları ve orijinal ekipmanları (OE) geride bıraktı. Böylece Delphi fren balatalarının, daha az fren tozu birikimiyle frenlerde daha az aşınma yaşandığı ve daha az partikülün salındığını bir kere daha kanıtlamış oldu. Delphi düşük metal içerikli fren balataları da performans açısından diğer markaları geride bıraktı. Delphi’nin düşük metal içerikli fren balataları, bazı seçkin markaların açığa çıkardığının yarısı kadar toz açığa çıkararak verimlilik açısından birinci sırada yer aldı.

Kalite ve sürdürülebilirlikte referans noktası

Delphi fren balataları, yapılan gürültü testinde sessiz çalışma yönünden üstün performans sergileyerek 10 puanın tam sessizlik anlamına geldiği gürültü indeksinde 9,8 puan aldı. Bu sonuç hem satış sonrası hem de OE rakiplerinin performansını geride bıraktı. Tüm rakiplerinden daha düşük gürültü seviyesiyle sürücüler için daha rahat bir sürüş ortamı sağlayan Delphi fren balataları, gürültü kirliliğinden olumsuz etkilenen doğal yaşam canlıları için minimum etki vadediyor.

Öte yandan Delphi fren balataları, fren pedalının tepkisinde en küçük bir varyasyonu bile tespit etme becerisine sahip bağımsız profesyonel sürücüler tarafından test edildi. Delphi, sıfır sapma ile fren pedalına her basıldığında sürücüye aynı tepkiyi vererek rakiplerine kıyasla en tutarlı sonuçları sağladı.  Gerçekleştirilen testler, otomotiv güvenliğinin ve çevresel sorumluluğun geleceği konusunda bazı ipuçları veriyor. Titiz bir planlama ve uygulama ile elde edilen sonuçlar, Delphi fren ürünlerinin kalite ve sürdürülebilirlik açısından birer referans noktası olduğunu ortaya koyuyor.

Bu konularıda İnceleyebilirsin