Dacia 10. Yıldönümü Özel Koleksiyonu İle Kutluyor

Dacia, Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarında özel koleksiyon modellerinin tümünü vitrine çıkararak markanın yeniden doğuşunun 10. yıldönümünü kutlayacak.

Logan modelinin Avrupa’da 2005 yılında ilk kez pazara sunulmasından bu yana on yıl geçti. Bu on yıllık başarıyı kutlamak için, Dacia markası (Dokker Van hariç) ürün gamındaki bütün modellerde sunduğu yıldönümü özel koleksiyonu ile bayram havasına giriyor. Markanın imajı doğrultusunda yalın ve cömert nitelikli bu özel koleksiyon versiyonları, özel Cosmos Mavi renk ve özel tasarım unsurları, yeni bir multimedya ve navigasyon paketi ile satışa sunulacak.

Yıldönümü özel koleksiyonu mevcut renk seçeneklerinin arasına, markanın sembolik rengi olan bu özel Cosmos Maviyi de dahil ederek bu geleneği bozmuyor. Yıldönümü özel koleksiyonu versiyonları “Dark Metal” alaşım jantlar ve dikiz aynası yuvaları gibi bir dizi özel tasarım unsurlarıyla öne çıkıyor. Özel koleksiyonda klima konforu, hız sabitleyici-sınırlayıcının sağladığı güvenlik ve huzur ile elektrikli ön camlar ve uzaktan kumandalı merkezi kilitlemenin kullanım rahatlığı standart olarak sunuluyor. Sürücüler için günlük kullanımda yararlı olan bütün donanımlar bu sınırlı seride eksiksiz mevcut.

Yeni multimedya ve navigasyon paketi
Avrupa’da, opsiyonlar kataloğunda 18cm (7 inç) dokunmatik ekranı ile yeni nesil MEDYA NAV Evolution navigasyon sistemi de bulunuyor. Akıllı telefon, USB ve Bluetooth® bağlantısının eklenmesi sayesinde şimdi daha da fazla mobil bağlantı olanağı sunuluyor. Entegre GPS navigasyon sisteminin içeriği TMC (Trafik Mesaj Kanalı) ve tehlikeli bölge uyarı mesajları (ülkelere bağlı olarak) ile zenginleştirildi.

Kullanıcının ana ekranda, kendi akıllı telefonundan (Android veya iOS) ücretsiz olarak indirebileceği AHA uygulamasını kullanarak önceden seçmiş olduğu multimedya içeriğine erişimi olacak. Bu uygulama kullanıcıya Facebook® ve Twitter® gibi sosyal ağlara ek olarak kendi multimedya kütüphanesine erişim olanağı verecek. Aynı zamanda otel ve restoranlar gibi yakınlardaki ilgi noktaları hakkında gerçek zamanlı bilgi sağlayacak. Ayrıca, telefonla bu işyerleriyle iletişime geçmek ve navigasyon sistemini otomatik olarak ilgili POI noktasına yönlendirmek mümkün olacak. Araç (iPhone® 4S’ten itibaren uyumlu) Apple’ın SIRI ses tanıma fonksiyonuna erişim sağlayan direksiyona monte edilmiş kumandalar ile donatılmıştır.

Radyo, multimedya, telefon, haritalar, navigasyon (2D ve Birdview -kuşbakışı- ekran) ayarları ile altı farklı dünya arasında gezinmeyi sağlayan 18cm (7 inç) geniş dokunmatik ekran ve bir ana sayfa. Mükemmel bir ergonomi için ön panelden erişilebilen USB portu veya jak soketine bağlanabilen akıllı telefonlar veya MP3 çalarlar gibi mobil cihazlar. Bluetooth® işlevi sayesinde, Dacia MEDYA NAV kullanıcıların akıllı telefonlarında depoladıkları şarkı ve çalma listelerini kablosuz dinlemeleri için audio-streaming ses akışı özelliğinden yararlanmalarına olanak veriyor.

Özel koleksiyon versiyonları Dacia gamındaki mevcut motor seçenekleri ile ve Dacia Duster için 4×2 ve 4×4 çekiş konfigürasyonunda mevcut. Tüm Dacia ürün gamında olduğu gibi, yıldönümü özel koleksiyon versiyonları da 3 yıl / 100.000km garanti ile satılıyor.

Bu konularıda İnceleyebilirsin