Continental’den Dört Mevsim Lastiği Yeni AllSeasonContact 2

Premium lastik üreticisi ve teknoloji şirketi Continental, AllSeasonContact 2 ile yakıt türü fark etmeksizin her araca uygun, verimli dört mevsim lastik çözümü sunuyor. Her türlü hava koşulunda mümkün olan en iyi sürüş kontrolünü sağlayan AllSeasonContact 2, yüksek kilometre performansı ve düşük yuvarlanma direnci ile daha yüksek yol güvenliği özelliklerine sahip.

Continental’den Dört Mevsim Lastiği Yeni AllSeasonContact 2

 Birkaç yıl öncesine kadar dört mevsim lastikleri, binek araçlar için yaygın bir ürün değildi, şimdilerde ise onlarsız bir lastik pazarı hayal bile edilemiyor. Artık giderek çok daha fazla sürücü, otomobil ve SUV’larında dört mevsim lastikleri tercih ediyor. Continental de, ödüle doymayan selefinden sonra, her türlü hava koşulunda mümkün olan en iyi sürüş kontrolüne sahip, şimdiye kadar geliştirdiği en iyi dört mevsim lastiği AllSeasonContact 2’yi piyasaya sürüyor.

2023 sonbahar lastik değiştirme sezonuna kadar tüketicilerle buluşması planlanan AllSeasonContact 2’nin ardından Continental, 15 ila 21 inç arasında 99 ebatın üretimine kademeli olarak başlayacak. Böylece, birinci nesil AllSeasonContact ile birlikte, piyasadaki tüm araçların yüzde 87’sine uygun lastikler sunuyor olacak.

Continental, AllSeasonContact 2’yi geliştirme aşamasında, tüm yakıt tiplerindeki araçların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurdu. Bu nedenle AllSeasonContact 2, performans değerleriyle her türlü yakıt sistemine sahip araç için verimli bir dört mevsim çözümü sunuyor. Sadece çevresel değil, güvenli sürüş özellikleri de iyileşen AllSeasonContact 2, 2018-2022 yılları arasında bağımsız lastik testlerinde toplam 28 kere podyuma çıkan başarılı selefinin yerini alacak. AllSeasonContact 2, AB lastik etiketinde ıslak zeminde frenleme, yuvarlanma direnci ve yol gürültüsünde “B” kategorisinde yer alıyor. Dört mevsim lastiği olarak M+S işaretini ve kış mevsiminde kullanım için gerekli olan kar tanesi sembolünü taşıyor.

AllSeasonContact2_

Ayrıca Continental, Tesla Model 3, VW ID.Buzz veya CUPRA Born gibi pek çok elektrikli araç modeli için de AllSeasonContact 2’nin farklı ebatlarını sunuyor. AllSeasonContact 2’nin yanağında, lastiğin elektrikli araçların yanı sıra diğer yakıt tiplerindeki araçlara da uygun olduğunu gösteren yeni EV logosu yer alıyor. Continental’in mevcut ve yeni çıkacak tüm lastikleri e-araçların gereksinimlerini karşıladığından, bundan böyle Continental markasının Avrupa’da piyasaya yeni çıkan tüm binek lastiklerinde EV logosu yer alacak.

Bu konularıda İnceleyebilirsin