Continental ve Schaeffler Türkiye’deki Tedarikçi Sayısını Artırmayı Hedefliyor

Continental ve Schaeffler birlikte gerçekleştirdikleri “Continental-Schaeffler Tedarikçi Günleri” etkinliğinde Türkiye’deki tedarikçilerle bir araya geldi.

Beş yıl önce satın alma ortaklığı kuran Continental’in otomotiv bölümü ve Schaeffler, İstanbul Ticaret Odası (İTO) şemsiyesi altında ve Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği’nin (TAYSAD) desteği ile düzenlenen “Continental-Schaeffler Tedarikçi Günleri”nde Türkiye’deki tedarikçilerle İstanbul’da bir araya geldi. İki gün süren organizasyonda, Continental ve Schaeffler organizasyona katılan 83 tedarikçi firma yetkilisi ile potansiyel işbirliği fırsatlarını değerlendirdi.

Ağırlıklı olarak son dönemde elektromekanik bileşenlerin odak noktası haline gelmesi nedeniyle metal işleme sektöründe hizmet veren tedarikçilerin katıldığı organizasyon hakkında Schaeffler Otomotiv Satın Alma Departmanı Yöneticisi Dr. Florian Schupp, Batı Avrupa’daki fabrikalarında üretim kapasitelerinin arttığını, buna bağlı olarak da Türkiye ile yeni işbirliği fırsatlarının oluştuğunu belirtti. Continental Satın Alma Departmanı Yöneticisi Günter Fella ise konuyla ilgili olarak “Türk tedarikçiler, otomotiv sektöründe oldukça fazla deneyime ve teknik uzmanlığa sahip. Rekabetçi çalışma ortamı ise kendi içerisinde fırsatları barındırıyor. Batı Avrupa’daki bağlantıların sayısının artması, kara ve deniz yolu mal taşımacılığında lojistik imkanlarının da artmasını sağlıyor. Dolayısıyla Türkiye, Batı Avrupa’daki fabrikalarımız için temel tedarik pazarlarından biri ve bu nedenle tedarik ağımızı bu pazar içerisinde daha da genişletmeyi hedefliyoruz. Önümüzdeki dönemde de, her departmanımız için ‘kalite’ temel önceliğimiz olduğu için, satın almaları seçilen birinci sınıf tedarikçiler üzerinden gerçekleştirmeye odaklanacağız” dedi.

Etkinliğin ilk gününde konuşma ve sunumlarla temel işbirliği prensipleri ve fırsatlar misafirlerle paylaşıldı. İkinci günde ise katılımcıların birbirlerini daha yakından tanımasına olanak sağlandı. Continental ve Schaeffler’in temsilcileri ile tedarikçi firma temsilcileri arasında gerçekleştirilen bire bir görüşmelerde taraflar, olası işbirliği fırsatlarının değerlendirilmesi kapsamında kendi stratejilerini paylaştılar.

Bu konularıda İnceleyebilirsin