Çevre Dostu CMS Jant

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) tarafından 2001 yılından bu yana düzenlenen Çevre Ödülleri Yarışması’nın 2014 yılı ödülleri, sahiplerini buldu. Yarışmanın ‘Çevre Dostu Proje’ kategorisinde CMS Jant Sanayii A.Ş, birincilik ödülüne layık görüldü.

Çevre ile ilgili konuları gündemde tutarak, çevrenin korunması yönünde olumlu ve başarılı çalışmalar gerçekleştiren sanayi tesislerini ve sanayi bölgelerini teşvik etmek ve ödüllendirmek amacıyla EBSO tarafından 12 yıldan beri düzenlenen Çevre Ödülleri’nin 2014 yılı kazananları belirlendi.

Yarışmada dereceye geren kuruluşlara ödülleri EBSO’ da düzenlenen bir törenle verildi.
Törene, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta, Ekonomi Bakan Yardımcısı Adnan Yıldırım, İzmir Valisi Mustafa Toprak, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve sanayiciler katıldı.

Benzer Konular

CMS Jant’ tan çevre dostu proje

EBSO’ nın ‘Çevre Dostu Proje’’ kategorisinde finale kalan 6 sanayici firma arasından CMS Jant Sanayii A.Ş, ‘Yağmur Suyu Geri Kazanımı’ projesi ile birincilik ödülüne layık görüldü. T.C. Ekonomi Bakan Yardımcısı Adnan Yıldırım ve EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar tarafından verilen ödülü, CMS Jant adına Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Erdem Torun aldı.

CMS Jant Sanayii A.Ş’ nin ‘Yağmur Suyu Geri Kazanımı’ projesi kapsamında firmaya kurulan tesis sayesinde 1 yıllık süre zarfında ortalama 20 bin ton yağmur suyunun geri kazanımı sağlandı.

Bu konularıda İnceleyebilirsin
yorum Yap