Büyütech,100.000’inci Kamerayı Üretti

Gebze Bilişim Vadisi’nde ekim ayında kurulan Türkiye’nin ilk kamera teknolojileri üretim merkezi Büyütech, yüz bininci kamerayı üretti.

Büyütech, otomobil sınıfı kamera teknolojilerinde Türkiye’nin ilk üretim merkezinin açılışını ekim ayında yapmıştı. Açılışına T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn. Mehmet Fatih KACIR ve TBMM Sanayi Komisyonu Başkanı Mustafa Varank’ın katıldığı Büyütech Teknoloji Üretim Merkezi’nde 100.000’inci kamera aralık ayında üretildi.

büyütech

2024’te daha yüksek yatırım turu

Aralık ayının sonunda 100.000’inci kamerasını üreten Büyütech’in kurucu ortağı ve CEO’su Ömer Orkun Düztaş, Kamera tabanlı olarak geliştirdikleri yeni teknolojilerle uluslararası bir marka yaratmak için yatırımlarını sürdürdüklerini belirterek, “Hedef Sıfır” yaklaşımı ile trafik kazasız bir dünya yaratma vizyonlarının altını çizdi. 2023 yılı Ekim ayında 4,23 milyon dolar yatırım aldıklarını ifade eden Düztaş, Büyütech’in 2024 yılı içinde daha yüksek bir yatırım turu ile büyümeye devam edeceğini de paylaştı. Düztaş; yıllık 800.000 üretim kapasitesine sahip olan Büyütech Kamera Teknolojileri Üretim Merkezi’nin 2026 yılı sonunda ise üretim kapasitelerini 3 milyona çıkarmayı planladıklarını belirtti.

büyütech

“Dünya markası olma yolunda kararlılıkla ilerliyoruz”

Büyütech kurucu ortağı ve COO’su Alparslan Işıklı ise 2024 yılındaki hedeflerini; “Hem üretimdeki kapasiteyi hem de kaliteyi arttırmak için yatırımlarımız bu yıl da devam etmekte. Farklı tasarım ve üretim teknikleri geliştirmekteyiz. Kameralı ADAS ürünlerinde bir dünya markası olma yolunda kararlılıkla ilerlememize devam ediyoruz,” şeklinde ifade etti.

 

Bu konularıda İnceleyebilirsin