Brisa’nın Veri Tabanı Dönüşüm Projesine Büyük Ödül

Kurumsal kaynak planlamada veri tabanı dönüşüm projesine başlayan Türkiye lastik pazarı lideri Brisa, SAP Forum’da ödüle layık görüldü. 15 Ekim’de gerçekleşen SAP Ödül töreninde Brisa, “Yılın Veri Tabanı Dönüşüm Projesi” ödülünü kazandı.

Bridgestone ve Lassa ana markalarını sunan Türkiye lastik pazarı lideri Brisa, inovasyon ve teknoloji yatırımlarıyla bir ödül daha kazandı. 15 Ekim’de gerçekleştirilen SAP Forum’da Brisa, SAP ERP uygulamasını Suite on HANA platformuna, diğer SAP uygulamalarını Sybase veri tabanına dönüştürme projesi ile Yılın Veri Tabanı Dönüşüm Projesi dalında ödüle layık görüldü.

Eylül 2015’te başlayan bu proje ile 6 uygulamanın Sybase veritabanına ve kurumsal kaynak planlama (ERP) sisteminin HANA veri tabanına dönüşümü gerçekleştirilecek Brisa, projeyi Mart 2016’da tamamlayacaktır. Sistemde kullanılacak SAP yeni kullanıcı dostu arayüz uygulaması Fiori ile birlikte kullanıcı deneyimini ve üretkenliği de artacaktır.

SAP Türkiye’nin 19 yıldır gerçekleştirdiği SAP Forum, Türkiye’nin en geniş katılımlı bilişim buluşması olarak dikkat çekiyor. Her yıl verilen SAP Ödülleri, bilgi teknolojileri alanındaki en değerli projeleri seçip ödüllendiriyor.

“Yılın Veri Tabanı Dönüşüm Projesi” ödülü ile sektöründeki vizyoner ve yenilikçi yaklaşımını bir kez daha kanıtlayan Brisa’nın Bilgi Sistemleri Direktörü Gökhan Öncü, şunları söyledi:

“SAP ERP için sürüm yükseltme planlarımızı yaparken Suite on HANA geçişini gündemimize aldık ve yaptığımız çalışmalar sonucunda Brisa için daha uygun olacağına karar verdik. Başarılı proje uygulamasıyla iş süreçlerimizde artan performansla birlikte verimlilik artışı da elde edeceğiz ve kurumsal kararları daha hızlı ve doğru biçimde alabilmek için önemli bir baz oluşturacağız. Kurumsal verilerimize her an her yerden hızlı bir şekilde ulaşırken, kaynaklarımızı daha doğru bir şekilde yönetebileceğiz. Fiori ile kullanıcı deneyimini ve üretkenliğini de arttırmayı hedefliyoruz. Vizyonumuzu yansıtan bu projemizin SAP Forum’da ‘Yılın Veri Tabanı Dönüşüm Ödülü’ne layık görülmesinden gurur duyuyoruz. Bu vesileyle projeyi beraber yürüttüğümüz SAP Danışmanlık ve Bimsa’ya, projede yer alan ekibime çalışmaları için teşekkür ediyorum.”

Bu konularıda İnceleyebilirsin