Brisa İnovasyon Haftasından Ödülle Döndü

Türkiye’nin lider lastik üreticisi Brisa, aralık ayında 4.’sü düzenlenen İnovasyon haftasından ödülle döndü. İnovasyon haftası kapsamında verilen İnovalig ödüllerinden ödül alan firmalardan biri olan Brisa, ödülünü Ekonomi Bakanı Sayın Mustafa Elitaş ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi’den aldı.

Türkiye’de inovasyona ve Ar-Ge’ye yaptığı yatırımlarla adından söz ettiren ve Türkiye’nin lider lastik üreticisi olan Brisa, “İnovason Haftası”nda verilen “İnovalig” ödüllerinde inovasyon yaklaşımı ve kurumsal girişimcilik modeliyle ödüle layık görüldü.

“Yolculuğun Geleceğini Tasarlama” vizyonuyla tüm iş süreçlerinde inovasyonu benimseyen Brisa, Avrupa’da 17 ülkede uygulanan ve dünyaca ünlü yönetim danışmanlık firması olan A.T. Kearney’nin metodolijisine dayanan İnovalig İnovasyon yarışmasında “İnovasyon Stratejisi” kategorisinde ödüle layık görüldü.

İnovasyon projelerini değil, inovasyon stratejileri ve yönetimlerini ödüllendirmeye yönelik gerçekleştirilen yarışma, yönetim süreçleriyle ilgili bir organizasyon olarak dikkat çekiyor.

İnovasyon stratejileri, iş süreçlerine inovasyonu dahil etmesi, metodolojileri ve stratejileriyle bu ödüle layık görülen Brisa’nın ödülünü; Tüketici Ürünleri Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Levent Akpulat, Ekonomi Bakanı Sayın Mustafa Elitaş ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin elinden aldı.

Türkiye’nin en inovatif firmalarının ödüllendirildiği ve 2015 yılında 488 şirketin katıldığı yarışmada Brisa, “İnovasyon Stratejisi” kategorisinde ikincilik ödülünün sahibi oldu.

Bu konularıda İnceleyebilirsin