Bosch’tan Yeni Nesil Akü

Bakım gerektirmeyen ve orijinal donanım gerekliliklerinin fazlasını sunan teknolojisi ile Bosch aküleri, tüm ihtiyaçlara güvenle hizmet verebiliyor.

Modern araçlar, gün geçtikçe performans, güvenlik ve konfor alanında daha fazla üst düzey elektrik/elektronik tabanlı donanımlarla gelişiyor. Bu gelişmelere bağlı olarak araçlar için yüksek performanslı, güvenilir enerji kaynağı ihtiyacı zorunlu hale geliyor. Bu ihtiyacı karşılamak üzere ileri teknoloji standartlarında üretilmiş Bosch aküleri, binek, hafif ticari, ağır vasıta, motosiklet ve marin akülerini içeren geniş ürün gamı ile pazara sunuluyor.

Tüm dünyada start/stop sistemlerine sahip yeni üretilmiş araç sayısı hızla artarken bu gelişmeye bağlı olarak akülerden beklenen performans talebi de artıyor. Bosch S5A ve S4E aküleri start / stop sistemlerine veya yüksek elektrik tüketen donanıma sahip araçlara güvenilir bir marş ve besleme kaynağı sunuyor.

AGM teknolojisine sahip S5A serisi: Maksimum performans için maksimum güç
Yüksek teknoloji ürünü AGM (mikro fiber cam yünü elyaf) sayesinde S5A serisi en zorlu marş ve besleme gereksinimlerini karşılıyor. Asidi plakalar arasında sabit bir alana hapis eden AGM teknolojisi, daha sabit ve arttırılmış bir plaka yüzeyi sağlıyor. Bu özelliği sayesinde geleneksel marş aküleriyle kıyaslandığında yoğun şarj-deşarj döngülerine dört kat kadar daha dayanıklılık sağlıyor. Ayrıca geleneksel akülere göre çok daha hızlı şarj edilebiliyor. Şarj-deşarj döngülerine karşı sağladığı yüksek dayanıklılık ile fren enerjisi geri kazanımı ve start/stop sistemine sahip araçların tüm enerji ihtiyaçlarına uygun çözümler sunuyor.

EFB teknolojisine sahip S4E serisi: Standarttan fazlasını isteyenlere
Bosch S4E serisi EFB(geliştirilmiş kurşun/asit akü) teknolojili aküleri, geleneksel marş akülerinden daha yüksek performansı ile start/stop sistemine sahip küçük motor hacimli modern araçlara hizmet verebilmek için dizayn edildi. S4E serisi aküler, EFB teknolojisinin sağladığı güç ile start/stop özelliği olmayan ancak yüksek elektrik tüketen ek donanımlara sahip araçların marş enerjisi ve elektrik beslemesini karşılamak için de uygun bir seçenek sunuyor.

Bu konularıda İnceleyebilirsin