Bosch, Adana’da Tanıtım Günleri Düzenledi

Bosch Otomotiv Yedek Parça, sanayisi ve ticaret hacmi ile Türkiye’nin önde gelen illerinden Adana’da otomotiv sektörünün temsilcileriyle buluştu.

Otomotiv sektörünün önde gelen tedarikçilerinden Bosch, “Bosch Otomotiv Yedek Parça”, “Bosch Car Service” ve “Bosch Eğitim Merkezi” ile ilgili bilgi vermek üzere Adana’da sektör temsilcileriyle buluştu.

Bosch Otomotiv Yedek Parça Ülke Direktörü Murat Kurtlar, 10 yılı aşkın süredir her marka ve model araca ekonomik bakım ve tamir hizmeti veren Bosch Car Service’lerin Adana’daki sayısını yakın zamanda 5’e çıkarmayı planladıklarını ifade etti.

Bosch Otomotiv Eğitim Merkezi hakkında da bilgi veren Murat Kurtlar, Adana’da 80’e yakın sektör çalışanının bu merkezde eğitiminden geçtiğini söyledi.

Otomotiv alanında faaliyet gösteren 200’ün üzerinde servis ve perakendeci ile bir araya gelen Bosch Otomotiv Yedek Parça Ülke Direktörü Murat Kurtlar, 550 binin üzerinde kayıtlı aracı bulunan Adana’nın sektör açısından önemine değindi. Kurtlar “Adana’da 300 bine yakın binek otomobil, 150 bine yakın da motorsiklet bulunuyor. Bosch Otomotiv olarak Adana’ya özel önem veriyor, Bosch Car Service konseptimizi Adana’da yaygınlaştırmak istiyoruz” dedi.

2007 yılında hizmete açılan İstanbul’daki Bosch Eğitim Merkezi ile ilgili bilgi de veren Murat Kurtlar, merkezin Bosch Otomotiv servis ağına, meslek lisesi öğrencilerine ve öğretmenlerine, bağımsız servislere eğitim verdiğini ifade etti.

Kurtlar “Geçen yıl itibarıyla 2 bin 700 kişi eğitim merkezimizde eğitim aldı. Eğitimlerimizi başarıyla tamamlayan katılımcılara bir de sertifika veriyoruz. Bu sertifika, hem Bosch Car Service’lerinde, hem de sektörde iş imkânı sağlıyor” dedi. Murat Kurtlar, bugüne kadar Adana’dan 80’e yakın sektör çalışanının bu eğitimlerden geçtiğini de söyledi.

Her marka ve model araca hizmet verebilen dünyanın en büyük bağımsız servis organizasyonlarından biri olan Bosch Car Service’ler Türkiye genelinde 200’ün üzerinde noktada hizmet veriyor. Adana’da şu anda 3 Bosch Car Service sayısının kısa sürede 5’e çıkarılması planlanıyor. Bosch Car Service; hız, güven ve hizmet kalitesine önem veren, uygun fiyatlı ve ekonomik bir şekilde eğitimli personeli ile hizmet veriyor. Üstelik Bosch Car Service’lere gelen araçların periyodik bakım işlemleri araç markasının garantisi bozulmadan yapılabiliyor.

Bosch Otomotiv Yedek Parça İş Birimi (Automotive Aftermarket-AA), binek ve ticari araçlar için yedek parça pazarına ve dünya çapındaki araç bakım ve onarım servislerine yedek parça sağlarken, her türlü arıza teşhis cihazı ve servis ekipmanlarını da sunmakta. Ürün yelpazesi içinde, orjinal ekipman kalitesinde, Bosch’un bünyesinde geliştirilmiş ve üretilmiş ürünler ile hizmetler yer alıyor.

Bosch Otomotiv Yedek Parça İş Birimi Bölümü, 140 ülkedeki 10.000’in üzerinde çalışan ve küresel lojistik ağıyla yaklaşık 450.000 farklı yedek parçanın müşterilerine hızlı ve zamanında ulaştırılmasını sağlamakta. Arıza teşhis faaliyetlerinin kapsamı; araç bakım ve onarım servis teknolojisi, test cihazları yazılımı, servis eğitimi ve bilgi hizmetlerini içeriyor. Yaklaşık 15.000 üyesi bulunan, dünyanın en büyük bağımsız araç onarım servis zincirine sahip ‘Bosch Car Service’ organizasyonu, bu bölümün sorumluluğunda. Ayrıca Bosch Otomotiv Yedek Parça, dünya çapında 500’ün üzerinde ‘AutoCrew’ servis organizasyonundan da sorumlu.

 

Bu konularıda İnceleyebilirsin