BluEarth Konsepti’ni Tokyo Fuarı’nda Tanıttı

Yokohama, Tokyo Fuarı’nda BluEarth konsepti ile geliştirdiği teknolojisini ve bu teknolojinin ürünlerini çeşitli aktivitelerle tanıttı. BlueEarth serisinin iki yeni ürünü olan BluEarth – A ve BluEarth – Geolander’ı sergileyen Yokohama, hava sızdırmayı minimuma indiren, portakal yağı ve Airtex Advanced Liner içeren Nano Blend teknolojilerini de sundu.

Yokohama biyo çeşitliliği korumak adına oluşturduğu ilkeler doğrultusunda çevresel, insancıl ve topluma dost konseptleri temel alan ürünleri ile fark yaratmaya devam ediyor.

Yokohama lastikleri Tokyo Fuarı’nda BluEarth konsepti çerçevesinde geliştirdiği yeni ürünlerini ve konsept modellerini sergiledi. Hava sızdırmayı minimuma indiren portakal yağı ve Airtex Advanced Liner içeren Nano Blend teknolojileri ilgili ile karşılandı. Fuarda ayrıca “Sürüş zevki ve elektrikli araçların çevre dostu olması konseptlerini birleştiren” çalışmalar da açıklandı. Bu çalışmalar kapsamında Yokohama’nın 3 yıldır katılım gösterdiği “Uluslararası Elektrikli Araç Yarışı”na bu sene “Team Yokohama” olarak katılacağı da duyuruldu. İki yıldır yarışlarda prototip BluEarth lastikleri sergileniyor.

Bu konularıda İnceleyebilirsin