Basketbola Fiat Desteği

Tofaş, uzun yıllardır süren basketbola destek geleneğine yeni bir halka daha ekledi. Tofaş çatısı altında yer alan Fiat markası, bu yıl 17-21 Şubat tarihleri arasında Bursa’da yapılacak olan Türkiye Kupası’nın isim sponsoru oldu.

Basketbolda 2106 yılının ilk şampiyonunun belli olacağı kupa mücadelesine isim sponsoru olan Fiat ve Türkiye Basketbol Federasyonu arasındaki anlaşma, düzenlenen basın toplantısıyla kamuoyuna duyuruldu. Bu yıl 17 – 21 Şubat tarihleri arasında Bursa’da Tofaş Spor Salonu’nda düzenlenecek olan Fiat Türkiye Kupası’na geçtiğimiz sezon kupayı müzesine götüren Anadolu Efes’in yanı sıra Banvit, Darüşşafaka Doğuş, Demir İnşaat Büyükçekmece, Fenerbahçe, Galatasaray Odeabank, Pınar Karşıyaka ve Trabzonspor Medical Park katılacak.

Benzer Konular

Fiat Türkiye Kupası’nın kura çekiminin de yapıldığı toplantıda Fiat Marka Direktörü Altan Aytaç, Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su Hidayet Türkoğlu ve Basketbol Süper Ligi Direktörü Samer Şenbayrak ile birlikte kulüplerin temsilcileri yer aldı.

“Tofaş Türkiye Basketbolunda Köklü Bir Geleneği Temsil Ediyor”
Fiat Türkiye Kupası kura çekiminde konuşan Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç, “Tofaş, 1974 yılında kurulan Tofaş Spor Kulübü ile 40 yılı aşkın bir süredir basketbola destek veriyor. Türkiye liginde ve Avrupa’daki başarıların yanı sıra özellikle alt yapıya ve ülkemizde basketbolunun gelişimine verdiğimiz önem ile Tofaş, köklü bir geleneği temsil ediyor. Bu kapsamda, yine çok önemli bir organizasyon olan ve 17-22 Şubat tarihleri arasında Bursa’da yapılacak olan Türkiye Kupası’na ana markamız Fiat ile sponsor olmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

“Otomotivdeki Heyecanımızı Spora Taşıyoruz”
Bu yıl turnuvanın Bursa’da düzenleniyor olmasının kendileri için bir keyif ve heyecan kaynağı olacağını vurgulayan Aytaç, Fiat markasının da son dönemde büyük bir atılım içerisinde olduğunu ifade etti. Altan Aytaç “Tofaş, Türkiye otomotiv sanayiinin en büyük oyuncularından biri olarak Fiat markası ile yepyeni modeller üretmeye ve dünya pazarlarında başarılı olmaya devam edecek. Otomotiv için taşıdığımız bu heyecanı sahalarda da yaşayacak olmaktan ve geniş kitlelerle paylaşmaktan büyük keyif alıyoruz. Ülkemiz basketbolunda üst düzey rekabetin yaşandığı ve yurt dışında yıldızımızın parladığı bu dönemde, otomotiv sanayiinin en büyük oyuncularından biri olarak basketbola destek vermekten büyük mutluluk duyuyoruz. Fiat Türkiye Kupası’nın, sportmence rekabetin yaşanacağı, seyir zevki yüksek, mücadele dolu karşılaşmalara sahne olmasını diliyor, bu gurur ve heyecanı bizlerle paylaştığınız için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bu konularıda İnceleyebilirsin