Basbug Group’un 50.Yıl Sloganı: Daha Fazlasını İste

Türkiye otomotiv aftermarket sektörünün lider kuruluşlarından Basbug Group, ilk firması olan Başbuğ Oto Yedek Parça’nın kuruluşunun 50’nci yılını Çırağan Sarayı’nda görkemli bir geceyle kutladı. Basbug Group Yönetim Kurulu Üyesi Halit Başbuğ ve Basbug Group Genel Müdürü Anıl Yücetürk, yaptıkları konuşmalarda gelecek vizyonlarını misafirler aracılığı ile tüm sektöre duyurdu.

Ticari faaliyetlerine 1974 yılında Türkiye’nin ilk yerli otomobili Anadol’un yedek parçalarının perakende ve toptan satışıyla başlayan Basbug Group, ilk firması ve amiral gemisi olarak adlandırdığı Başbuğ Oto Yedek Parça’nın 50’inci yılına özel Çırağan Sarayı’nda bir kutlama gerçekleştirdi.

Otomotiv sektörünün önde gelen yerli ve yabancı firmalarının üst düzey yöneticilerinin davetli olduğu gecede Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Başbuğ ve Başkan Yardımcısı Muzaffer Başbuğ, Yönetim Kurulu Üyesi Halit Başbuğ, Basbug Group Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Başbuğ ve Genel Müdür Anıl Yücetürk, misafirlerini önce Çırağan Sarayı Teras’taki kokteylde ağırlarken daha sonra gala yemeğine geçildi.

Basbug Group’un yarım asırlık yolculuğunu anlatan belgesel film gösterimiyle başlayan organizasyonda açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Üyesi Halit Başbuğ, 50.yıl mottosunu “Daha fazlasını iste!” olarak belirlediklerini ifade ederken “Markamız önümüzdeki 50 yılda global başarılarıyla anılacak” diye konuştu. Halit Başbuğ teknoloji çağındaki değişimlere otomotiv sektörünün öncülük ettiğine dikkat çekerken “Türkiye’de doğan Basbug Group bir sonraki yarım asırda köklü bir global firma olarak adından söz ettirecek” dedi.

Hedef karbon ayak izini sıfıra yakın seviyeye çekmek

Basbug Group’un artık global pazarda etkin bir oyuncu olduğunu belirten Genel Müdür Anıl Yücetürk karbon ayak izini sıfıra yakın seviyeye çeken ilk yedek parça şirketi olmayı amaçladıklarını söyledi. Yücetürk, “Teknolojik altyapının geliştirilmesine ve yapay zeka kullanım oranının yükseltilmesine büyük önem veriyoruz. Ayrıca müşteri deneyiminin artırılması ve B4B sisteminin çok daha aktif kullanılması da hedeflerimiz arasında” şeklinde konuştu.

Gecede TEMOT International ve TATCOM Ağırlandı

Gecede pek çok özel konuk ağırlandı. Bunlardan biri de globalde sektörün önde gelen tüm firmalarını bir araya getiren kuruluş TEMOT ve bu kuruluşun Türkiye ayağı olan TATCOM yetkilileri idi. TEMOT International CEO ve Başkanı Fotios Katsardis, bu özel gecede yaptığı konuşma ile Basbug Group’u sektörün en etkin oyuncularından biri olarak tanımladı.

50’nci Yıla Özel Şovlar

Sunuculuğunu Ezgi Avcı’nın yaptığı Basbug Group 50.yıl Gecesi’nde kokteyle keman virtüözü Ceren Aksan & Trio Band dinletisi eşlik ederken gala yemeğinde müzisyen, besteci, yorumcu ve söz yazarı Fatih Erkoç ile caz müziğinin bir diğer önemli ismi piyanist ve besteci Kerem Görsev sahne aldı. Ayrıca Flying Drummers Show gösterisi de geceye renk kattı.

 

Bu konularıda İnceleyebilirsin