B Segmenti Crossover SsangYong’dan

Güney Kore Otomotiv devi SsangYong’un B segmentinde konumlandırdığı kompakt SUV Modeli Tivoli, XIV Air ve XIV Adventure isimli konsepti ile Ekim ayındaki Paris Motor Show’da tanıtılmıştı. SsangYong’un 2015 yılı Ocak ayında Güney Kore’de satışa sunacağı Tivoli, adını İtalya’nın Roma şehrine 30 km uzaklıktaki “Tivoli” isimli kasabasından alıyor. Sportif görünümlü Crossover, Euro 6 uyumlu, benzinli ve dizel motor seçenekleri ile satışa sunulacak ve Türkiye Distribütörü Şahsuvaroğlu Dış Ticaret 2015 yılının Mayıs ayında düzenlenecek Uluslararası İstanbul Autoshow’da Tivoli’yi Türkiye’de ilk kez görücüye çıkaracak.

Yeni model ile ilgili çalışmalar 3 yıl önce başladı ve X100 adıyla yürütülen bu çalışmanın sonucu olarak Tivoli modeli ortaya çıktı. Marka, yeni modelle ilgili yeni çizimler yayınlamış ve bu çizimlerde SsangYong’un daha önce yayınladığı XIV Konseptiyle benzerlikler gösterdiği görülüyor. SsangYong yaptığı açıklamada Tivoli için tasarlanacak olan iç mekanın oldukça teknolojik olacağını, sürücü ve yolculara IT teknolojileri ile üst düzey kolaylıklar sağlayacağını belirtiyor.

Benzer Konular

Araç, oldukça dinamik ve sportif görünen ön tasarımı, geleneksel çizgileri koruyarak genişletilmiş arka profili ve Wrap-around kuyruk lamları ile sade ve şık bir görüntü sunuyor.

Yakıt ekonomisini ön planda tutan SsangYong, stop/start sistemi ve 2 veya 4 tekerden çekiş kombinasyonlarını kullanıyor. Yüksek seviye güvenlik parolasını Tivoli’de de değiştirmeyecek olan SsangYong ESP (elektronik denge programı) ile savrulmaları önlemeyi, 7 hava yastığı ve ani fren uyarı sistemi ile de aracın güvenlik unsurlarını tamamlamayı planlıyor. Stop/start teknolojisi ile 2 tekerlekten çekiş modunda; dizel manuel vites versiyonu için 110-120 mg/km CO2 salınımı mevcutken, benzinli versiyonunda 140-150mg/km CO2 salınımı mevcut olacak.

Tivoli 2015 yılında öncelikle anavatanı Güney Kore’de, 2015 yılı ortalarında ise tüm dünyada satışa sunulacak. Mayıs 2015 itibariyle Uluslararası İstanbul Autoshow fuarında yerli tüketicilerin beğenisine sunulacak olan araç, markanın en önemli modellerinden olacak gibi görünüyor.

Bu konularıda İnceleyebilirsin