Autopromotec Fuarı için Geri Sayım Başladı

Aftermarket sektörünün en önemli uluslararası buluşma noktası olan ve İtalya’nın önemli bir markası haline gelen “Autopromotec Uluslararası Otomotiv Ekipmanları ve Aftermarket Fuarı” geri sayıma başladı. 24-28 Mayıs 2017 tarihlerinde 27. kez kapılarını açacak olan Fuar, otomotiv aftermarket sektörünün uluslararası oyuncularını bir araya getiriyor ve firmalara önemli iş bağlantıları için zemin oluşturuyor. Autopromotec için gelen yoğun talep üzerine, Bologna Fuar Merkezi yeni holler inşaa etmeye başladı. Yeni yatırımlarla ilgili değerlendirme yapan Fuar Geliştirme Müdürü Emanuele Vicentini, “büyük markalar büyük alanlar talep ediyor, ayrıca milli katılım konseptimiz giderek gelişiyor. Bütün bu taleplere tatmin edici bir şekilde cevap verebilmek için yeni alanlar ve yeni düzenlemeler yapıyoruz” açıkmasında bulundu.

Otomotiv aftermarket sektörü Türkiye ve İtalya’da masaya yatırıldı
Aftermarket pazarının Türkiye’deki gelişimini yakından izleyen Autopromotec Fuarı, Türkiye’deki sektörel kurumlarla sıkı işbirliği içerisinde tanıtım çalışmalarına hız verdi. 27 Mayıs 2016 tarihinde, Taysad, OIB ve OYPG işbirliğiyle başarıyla gerçekleştirilen ve otomotiv aftermarket sektörünü biraraya getiren Aftermarket Konferansı’nın sponsorlarından biri de, Autopromotec oldu.

İstanbul’da gerçekleştirilen Aftermarket konferansına yakın tarihlerde, İtalya’nın Bologna Şehrinde Autopromotec Konferansı gerçekleştirildi. 350’nin üzerinde profesyonelin katıldığı ve başta Türkiye olmak üzere, birçok ülkeden sektörün en etkin basın mensuplarının davet edildiği konferansta, aftermarket sektöründeki uluslararası işbirlikleri ve son gelişmeler gündeme getirildi.

Aftermarket pazarında faaliyet gösteren firmalar için kaçırılmaması gereken bir buluşma

Autopromotec 2015, 127.000 m2’lik 14 holde ve 30.000 m2’nin üzerinde açık alanda gerçekleştirildi. 1.587 firmanın katıldığı Fuarı, 103.989 profesyonel ziyaret etti. Fuar ile eş zamanlı olarak yapılan ‘’Autopromotec EDU’’ isimli seminer ve konferanslarda, aftermarket sektörünün dünü bugünü ve geleceği masaya yatırıldı. Autopromotec 2015’e, 30’un üzerinde firmanın katılımı ile OİB tarafından ilk kez Türk Milli Katılımı gerçekleştirildi ve “Türk otomotiv endüstrisi ve yabancı firmalar için işbirliği imkânları” başlıklı bir seminer düzenlendi. Katılımcı ve ziyaretçiler ile gerçekleştirilen anketler sonucunda, Türk firmaları, kaliteli üretimleri, uygun fiyatları, çalışma ciddiyetleri ve esneklikleri açısından, en çok iş yapılmak istenen ülke seçildi. İtalya ve Türkiye arasında, şirket satın almaları ve evliliklerine imza atan Sancar Consulting’in Genel Müdürü Adnan Tolga Sancar, Avrupa’nın yükselen yıldızı Türkiye için müthiş fırsatlar sunan bu fuarı, Türk Şirketlere yeni imkânlar sunması bakımından çok yakından takip ettiklerini söyledi. Autopromotec Uluslararası Otomotiv Ekipmanları ve Aftermarket Fuarı”, İtalya’nın Bologna Şehrinde, 24 Mayıs 2017 tarihinde 27. kez kapılarını açacak.

Bu konularıda İnceleyebilirsin