Automechanika Dubai Yapıldı, Sırada Shanghai Var

Otomotiv sektörünün Ortadoğu’daki önemli fuarlarından olan ve bu yıl 12.’si düzenlenen Automechanika Dubai 2014, 3-5 Haziran tarihleri arasında, 59 ülkeden 1.695 katılımcı ve 130 ülkeden 24.141 ziyaretçinin katılımıyla, bir yıl öncesine göre yüzde 19 daha genişleyerek gerçekleşti.

Kuruluşunun 10. yılını Automechanika Dubai Fuarı’nda da kutlayan ARAMEDYA, fuarın Medya Partneri Auto Spare Parts World/Oto Yedek Parça Dergisi başta olmak üzere Commercial Vehicles World/Ticari Araçlar Dergisi ve AgroWorld/Tarım Dünyası Dergisi ile fuarda yer aldı. Türk otomotiv sektörünün üç ayrı dalında ihtisaslaşmış yayınlarımızla fuarda sektörü uluslararası alanda bir iletişim ortamı olarak temsil ettik.

Ortadoğu’nun en geniş çaplı otomotiv yenileme pazarı etkinliği olan fuar, Dubai Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde, 56.000 metrekarelik geniş bir alanda yapıldı.

Dubai Yol ve Taşımacılık Dairesi Başkanı H.E. Matar Al Tayer tarafından açılan fuarın, 2013 yılında, 1.336 olan uluslararası katılımcı sayısı bu yıl 1.490’a ulaştığı belirtilirken; Birleşik Arap Emirlikleri’nden katılımcı sayısının bir önceki yıla göre yüzde 41 artarak 205’e ulaştığı kaydedildi.

12 salonda ürünlerin sergilendiği fuarın ana odak noktaları; parçalar, sistemler, karoser, atölye ekipmanları, oto yıkama, lastik, akü ve bataryalar ile en son otomobil bakım hizmetleri oldu.

Automechanika Dubai organizatörlerinden Messe Frankfurt CEO’su Ahmed Pauwels; Automechanika Dubai’nin, bölgedeki yerel ve uluslararası markalara bir pencere açarak gelişmekte olan Ortadoğu satış sonrası yedek parça pazarı için önemli bir rol oynadığını ifade etti ve “Automechanika’nın giderek artan büyümesi, küresel sermayenin bölgede iş yapma isteğini arttırıyor ve kıtalararası ticaretin önünü açıyor” dedi.

Güçlü bir büyüme eğiliminde olan Dubai oto yedek parça pazarının 2013 yılındaki toplam ticaret hacmi, Dubai Gümrüğü’nün 2012 verilerine göre yüzde 8 artış göstererek 10.9 milyar dolar seviyesine ulaştı. Uluslararası 37 sektörel dernek ve kuruluş, satın alma uzmanları ve endüstri profesyonellerine küresel otomotiv pazarındaki son trendleri ve gelişmeleri takip etme ve anlama fırsatı veriyor.

Türkiye’den 70’in üzerinde firma çeşitli ürün grupları ile katıldı. Automechanika Dubai gelecek yıl 2-4 Haziran 2015 tarihlerinde düzenlenecek.

Asya Kıtasının Otomotiv Sektörü Buluşması

Uluslararası Automechanika Shanghai Otomotiv Fuarı katılımcı ve ziyaretçileri için kapılarını 9-12 Aralık 2014 tarihleri arasında Çin’in Shanghai kentinde yer alan Shanghai New International Expo Centre’da açacak.

Fuarın Shanghai ayağında yan parçalar ve aksamlar, aksesuarlar, düzenleme ürünleri, onarım ve bakım ekipmanları, bilgi teknolojileri ve yönetim sistemleri, servis istasyonları kategorilerinde ürün ve hizmetler sergilenecek. Automechanika Shanghai Fuarı ikinci büyük Automechanika Fuarı olarak dikkat çekiyor. En son düzenlendiği 2013 yılında fuar 4.619 katılımcı ve 81.936 ziyaretçi ile kendi rekorunu kırmıştı.

Bu konularıda İnceleyebilirsin