Automechanika Büyümesini Sürdürüyor

Dünyanın en büyük bağımsız aftermarket fuarı Automechanika Frankfurt 2016, 13-16 Eylül tarihleri arasında Messe Frankfurt tarafından Festhalle’de düzenlendi. 76 ülkeden 4.820 katılımcının yer aldığı fuarda otomotiv endüstrisinin lider oyuncuları en son yeniliklerini sergiledi.

Messe Frankfurt Yönetim Kurulu Üyesi Detlef Braun, “Bu etkileyici rakamlar, Automechanika’nın otomotiv aftermarket pazarındaki lider konumunu her geçen gün daha da ileriye taşıdığını gösteriyor” dedi. Messe Frankfurt ayrıca bu fuarda yeni formatını (connected mobility) tanıttı. 15 Eylül’de başlayan road show’un daha sonraki durakları Shangai ve Teksas olacak.

Yapılan anketlere göre fuarda ziyaretçi memnuniyeti yüzde 95 olarak gerçekleşti. Katılımcıların yüzde 80’inden fazlası hedef müşteri gruplarına ulaştı. Fuarda bulunan katılımcı ve ziyaretçiler özellikle Almanya’dan katılanlar, endüstrideki ekonomik iklimden dolayı oldukça memnun göründüler.

11-15 Eylül 2018 tarihleri arasında 25.kez düzenlenecek olan Automechanika Frankfurt fuarı, ilk kez Reifen fuarı ile birlikte eşzamanlı olarak aynı çatı altında gerçekleşecek. 2014 yılından beri Almanya dışında, bir arada düzenlenen her iki fuar, Birmingham’dan Shanghai’a kadar 14 ülkede 15 lokasyonda bir arada düzenlenecek. Ayrıca Automechanika fuarı 2017 yılında ilk kez Ho Chi Minh City’de düzenlencek.

Bu konularıda İnceleyebilirsin