Atak Taşıt Ürün Gamını Süspansiyon ile Genişletiyor

Binek ve hafif ticari araç segmentleri için kaliteli ve geniş ürün yelpazesi sunmayı amaçlayan Atak Taşıt teknolojik alt yapısı, alanında uzman personeli, zamanında ürün teslimi ve stoklu çalışması ile pazarda öncelikle tercih edilen markalar arasında yer alıyor.

Automechanika İstanbul Fuarı’na katılan Atak Taşıt ürün grubuna yeniden eklediği amortisörlerini sergiledi. Atak Taşıt Yedekleri San. ve Tic. A.Ş. İthalat Müdürü Alper Seloni ile yeni ürünleri ve pazardaki markaları hakkında konuştuk.

Bu fuar için öne çıkardığınız bir ürün var mı?

Eskiden ürettiğimiz fakat daha sonra üretimine ara verdiğimiz ve ürün gamını genişleteceğini düşündüğümüz amortisör grubuzu bu sene ön plana çıkarmayı planlıyoruz. Atak Taşıt A.Ş. olarak her yaptığımız ürünü A’dan Z’ye binek ve hafif ticari tüm araç grubunda yapmaya çalışıyoruz, amortisör de bunlardan birisi olacak.

Amortisörün özelliklerinden bahseder misiniz? Diğer markalarla karşılaştırıldığında bu ürünün avantajları nelerdir?

Aslına bakarsanız bir çok firma amortisör konusunda tedarikçi desteği ile çıkıyorlar ön plana. Yerli üreticilerimiz ve değerli rakiplerimiz bulunuyor. Ama baktığınız zaman piyasadaki birçok ürün Uzak Doğu’da üretiliyor. Onların birbirini ayıran pek fazla özellikleri yok. Burada üretici firmanın pazardaki saygınlığı çok önemli. Biz Atak A.Ş. olarak her sattığımız ürünü kaliteli firmalardan tedarik etmeye çalışıyoruz. Bunun da bizim markamızın piyasadaki yerini sağlamlaştıran nedenlerden biri olduğunu düşünüyoruz. Her zaman olduğu gibi burada müşteri güvenini ön planda tutuyoruz. Garantimiz müşterinin memnuniyetini sağlıyor. Tedarikle ilgili sıkıntıları yok. Yüzde 95-98 oranında tedarik imkanı sağlıyoruz. Sattığımız tüm ürünlerde hem garantimiz hem kalitemiz ile piyasada üst sıralarda yer almayı hedefleyen bir firmayız.

fff

Satış sonrasında da müşterilerinize destek veriyor musunuz?

Satış sonrası destek için sahada çalışan personelimiz var. Bütün sanayi sitelerini dolaşıp, tamircilerle bire bir irtibat kuruyor. Tamirciler bizim gözümüz, kulağımız. Onlarla işbirliğini sıcak tuttuğumuz müddetçe eksiklerimizi çok daha hızlı bir şekilde farkedip hayata geçirebiliyoruz.

Ürün grubunuzda amortisör dışında hangi ürünler bulunuyor?

Bünyemizde Atak Taşıt A.Ş.’ye tescilli olan 3 tane markamız var. Uzak Doğu menşeili ürünlerin ithalatına 2003 yılında Veka markası ile başladık. Bugün Veka markası altında fren grubu, aks grubu, soğutma grubu, rulman grubu başta olmak üzere 6-7 ana ürün grubu var.

Orta segmente hitap eden Walburg isimli yeni markamızla piyasaya girdik. 2 senedir raflarda yerini alan Walburg’un ürün çeşidi ve kalitesi tatminkar. Ürün çeşitliliği talepler doğrultusunda giderek artmakta. Bunun dışında Zegen isimli bir markamız var; Turbo-charger ve direksiyon pompası bulunuyor bu markamızda. Son olarak Remsa isimli markasının ürünlerini, 15 senedir Türkiye’deki tek yetkili satıcısı olarak müşterilerimize sunuyoruz. İspanyol firma Remsa, fren ürünleri imalatçısıdır.

Biraz da firmanızı ve ekibinizi tanıtır mısınız?

Atak Taşıt A.Ş. 1979 yılında kuruldu. Pazarın gelişimiyle birçok uluslararası ve lokal markanın distribütörlüklerini yaptı. 2003 yılında Uzak Doğu’dan ithalat yapmaya başladı ve Veka markasını yarattı. İstanbul ve Ankara’da bulunan şubelerimizden tüm Türkiye’yi yönetiyoruz, 81 ilde bayilerimiz var. 2.500’ün üzerinde perakendeci ve toptancı müşterilerimiz var. Her ili ziyaret eden personelimiz var. Yaklaşık 25 kişiden oluşan satış ekibi personelimiz var.

Geçtiğimiz Ocak ayında, Düzce’de bulunan 6 bin metrekarelik depomuza taşındık. Fabrikamızla aynı sanayi sitesi içerisindeyiz. Bunun getirdiği çok büyük artılar var. İstanbul’a uzak olmamız servis kalitemizi olumsuz yönde etkilemiyor. Onu yönetecek ekibimiz ve altyapımız mevcut olduğu için teslimatla ilgilili herhangi bir sıkıntı yaşanmıyor.

Günümüzde artan araç parkına paralel olarak, müşterilerimiz stok taşımakta sıkıntı yaşamaktadırlar. Dolayısıyla bizim gibi distribütörlerin, pazarlama firmalarının stok seviyelerinin yüksek olması ve hizmet kalitesinin yüksek olması ön plana çıkıyor. İstenilen ürünü istenilen zamanda müşteriye ulaştırmak öncelikli hedefimiz. Bunun için gerekli altyapı çalışmaları her daim yapılmakta. Müşteri şikayetlerini hızlı bir şekilde değerlendirip sonuçlandırmaktayız.

Bu konularıda İnceleyebilirsin