Araç Kiralamada Yeni Çözüm!

Lüks araç servisi olarak ticari serüvenine başlayan ve araç alım-satımı ile hizmet yelpazesini genişleten Aşin Otomobil, operasyonel kiralamayı da bünyesine kattı. Araç sahibi olmanın kur ve enflasyon sebebiyle hem bireyler hem de işletmeler için zorlayıcı boyuta ulaşmasıyla otomobil ihtiyacına alternatif olarak araç kiralama hizmetine de başlayan şirketin başındaki isim Okan Erdem, “Geleneksel hizmetlerin yanı sıra araç sahipleri nakdi ödemeleri için veya yatırım amaçlı araçlarını satmak istiyor, bir yandan da araçsız kalmak istemiyorsa, araçlarını satın alıyor ve kendilerine kiralıyoruz. Dilerlerse 6 ayın sonunda araçlarını geri satın alıyorlar.” dedi.

Araç Kiralamada Yeni Çözüm!

Otomotiv sektörüne yenilikler katma amacıyla hizmet çeşitliliğini artıran Aşin Otomobil, operasyonel filo kiralama ve araç kiralama alanına da dahil oldu. Araç kiralama alanında Türkiye’nin henüz yolun başında olduğunu ve ortalama 30 yıl gibi kısa bir geçmişi olduğunu aktaran Aşin Otomobil Genel Müdürü Okan Erdem, mevcut ekonomi koşullarında yeni çözümlere ihtiyaç olduğunu belirtti.

operasyonel filo kiralama ve araç kiralama

Kendi aracını kirala, 6 ay sonra geri al

 Bireylerin veya şirketlerin ihtiyaç duyduğu küçük, kompakt, orta sınıf veya lüks otomobilleri yıllık veya uzun dönem kiralamaya açtıklarını ileten Erdem, yeni dönemde tüketicilerin birçok farklı çözüme ihtiyaç duyduğuna dikkat çekti. “Araç satın almak hususi kullanım için de şirketler için de artık hiç kolay değil. Artan otomobil fiyatları, yüksek kredi faizleri, kredi çıkmama durumları en önemli unsurlar olarak tüketicinin karşısına çıkıyor. Otomotiv sektöründe yeni çözümler yaratmaya çalışıyoruz.” şeklinde konuşan Erdem, “Öteki tarafta nakdi olarak ödemeleri bulunan veya yatırım amaçlı araçlarını satmak isteyen, ancak araçsız kalmak istemeyen birçok tüketici var. Onlar için de yeni bir sistem yaratmaya çabaladık. Araçlarını piyasa değerinde satın alıp, kendilerine kiralıyoruz. Bu sayede alışkın oldukları otomobilden ayrılmamış oluyorlar, nakitlerini de değerlendiriyorlar. Dilerlerse 6 ayın veya 1 yılın sonunda da kendi araçlarını geri satın alabiliyorlar. Artık geleneksel hizmetler vatandaşımızın ihtiyaçlarına karşılık vermiyor, yenilikçi çözüm önerileri çıkarmamız gerekiyor.” ifadelerine yer verdi.

Bu konularıda İnceleyebilirsin