Araç kiralamada Avrupa devi Europcar şimdi Erzincan’da

Avrupa’nın en büyük araç kiralama firmalarından biri olan Europcar, bu yıl gelen talepler ve operasyonel nokta sayısını artırma hedefi doğrultusunda Türkiye’deki ofis ağını genişletmeyi sürdürüyor. İstanbul’dan Antalya’ya, Samsun’dan Bingöl’e kadar Türkiye’nin 34 iline yatırım yaparak ofis sayını 91’e çıkaran Europcar Türkiye, Erzincan’da hem havalimanı hem de şehir merkezinde ofis kurdu. Mobilite yatırımlarını da hızlandıran şirket, filosunun yüzde 25’ni elektrikli araçlardan oluşturmayı hedefliyor

ugün dünyanın 170 ülkesinde, yaklaşık 13 bin ofis ve 1.2 milyondan fazla araçtan oluşan ağıyla Avrupa’nın en büyük araç kiralama firmalarından biri olan Europcar, Türkiye’deki ofis ağını bu yıl gelen talepler ve operasyonel nokta sayısını artırma hedefi doğrultusunda genişletmeyi sürdürüyor.

İstanbul’dan Antalya’ya, Samsun’dan Bingöl’e kadar Türkiye’nin 34 iline yatırım yaparak 91 ofise ulaşan Europcar Türkiye, şimdi de geniş ofis ağını Erzincan ile büyütüyor. Şirket, bu yıl Erzincan’da hem havalimanı hem de şehir merkezinde ofis kurma kararı aldı.

“Mobilite ve elektrikli araç yatırımlarına hız vereceğiz”

Grup şirketi olan FAZ Oto Kiralama A.Ş aracılığı ile Europcar’ın 2002 yılından beri Türkiye temsilciliğini yürüten FDN Grubu’nun Yönetim Kurulu Üyesi ve Europcar Mobilite Grup Türkiye CEO’su Fırat Fidan, hedefledikleri yatırımlar ile Europcar Türkiye’nin müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşımını ve geniş hizmet kalitesini daha da artırarak ülkemizdeki seyahat deneyimini daha konforlu hale getirmeyi amaçladıklarını kaydetti.

Ofis ağını genişletmenin yanı sıra mobilite yatırımlarını da hızlandırdıklarını dile getiren Fidan, “Filosundaki çevre dostu araç sayısı her geçen gün artan operasyonel araç kiralama sektörünün araç parkında yer alan hibrit ve elektrikli araçların payı 2023 yılında yüzde 9.4’e erişti. Biz de bu potansiyelden ve dünyada çevreci araçlara gelen talep artışından yola çıkarak elektrikli araç perakendeciliğine önemli bir yatırım yapıyoruz. Bu noktada mevcut ofislerimizdeki elektrikli araç sayısını artırmayı planlıyoruz. Genişleyen ofis sayımız ile birlikte mobiliteye olan yatırımlarımızı daha da artırarak; filomuzun yüzde 25’ni elektrikli araçlardan oluşturmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Bu konularıda İnceleyebilirsin