Arabam.com’dan Otonomi’ye ziyaret

Ayda ortalama 13 milyon kişinin ziyaret ettiği online 2. el araç platformu Arabam.com ile geçtiğimiz günlerde faaliyete geçen Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük otomotiv alışveriş ve yaşam merkezi Otonomi arasında işbirliği gündemde.

Seri ilanlar alanındaki stratejik satın alımlarına araba ilanları kategorisindeki lider oyuncu Arabam.com’u ekleyen Türkiye’nin lider online platformu iLab Holding’in Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa E. Say, Yönetim Kurulu Üyeleri, Genel Müdür Zeynep Çabuk ve üst düzey çalışma arkadaşları ile birlikte Otonomi’ye bir ziyaret gerçekleştirerek incelemelerde bulundu. Otonomi Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erkoç ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İlab Holding heyetine Otonomi’yi gezdirerek, tesis ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

iLab Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa E. Say, izlenimlerini paylaşırken Otonomi’nin “muazzam” bir proje olduğunu ifade etti ve “Doğrusu biz bu kadar beklemiyorduk. Düşündüğümüzün çok ötesinde bir proje ile karşılaştık. Otonomi, sektörde çok önemli bir mihenk taşı olacak” dedi. Otonomi yöneticileri ile birlikte hayata geçirilebilecek ortak projeler hakkında da görüşmelerde bulunduklarını bildiren Say, İşbirliği konuları üzerinde çalışacağız. Önümüzdeki dönemde bu işbirliğini somutlaştırmak isteriz. Arabam.com olarak gerçekleştirmeyi planladığımız çok yönlü işbirlikleri programımızda Otonomi’nin de yer alması bizi mutlu eder” diye konuştu.

Ayda 13 milyon ziyaretçi…

Benzer Konular

İlab Holding bünyesine katıldıktan sonra yükselişe geçen Arabam.com’u aylık ortalama 13 milyon kişi ziyaret ediyor. Araç alan ve satanların en fazla ziyaret ettiği ilan portalı olan Arabam.com, son dönemde İç Anadolu bölgesindeki galericilerle yaptığı toplu anlaşmalarla dikkati çekiyor. Özellikle ilanların temiz ve yeni tarihli ve fiyatları ile de esnafın yanında olması,  Arabam.com’un  tercih edilme nedenlerinin başında geliyor.

2. elin kalbi artık Otonomi’de atıyor.

Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) ve Başkent Otomobilciler Derneği (BOD) tarafından Esenboğa Yolu’ndaki 375 dönümlük alanda kurulan Otonomi’de noter ve ilk banka şubesinin de faaliyete geçmesiyle, araç alım satım işlemleri hızlandı. Böylece vatandaşların zengin marka ve fiyat seçeneklerini değerlendirerek istediği aracı tüm yasal işlemlerini aynı yerde gerçekleştirip, testleri yapılmış olarak ve Otonomi garantisiyle alabileceği yeni dönem başladı.

Ankara’daki oto galerilerini bünyesinde toplayan Otonomi’de 2. el araçlar için 551 showroom, sıfır araçlar için 10 oto plaza yer alıyor. 13 işyerinden oluşan bir teknik servis bölümü, meydan ticarethane ve ofislerinden oluşan 28 işyeri ve 48 ofisin yer aldığı merkezde, yedek parça, otomobil camı, akü satan işyerleri, tamir bakım servisleri, bankalar, noter ve trafik tescil bürosu, ekspertiz merkezi, test sürüş alanı, bir fotoğraflama merkezi ve filo kiralama hizmetleri de bulunuyor. Günlük 11 bin ziyaretçi ağırlayabilecek Otonomi, günde 9 bin aracın giriş çıkış yapabileceği ve aynı anda 12 bin araç sergilenebilecek kapasitede. İçinde akaryakıt istasyonu, 5 yıldızlı otel, kafe ve restoranlar ve kuru temizlemeden kırtasiyeye, camiden AVM’ye diğer tüm hizmet birimlerinin yer aldığı Otonomi’deki zengin alışveriş mekânları ve sosyal yönü olan birimler de bir bir faaliyete geçiyor. Pazar günleri de dahil aileler ve çocuklar için zengin sosyal aktiviteler sunacak olan Otonomi, bu özellikleri ile sadece bir ticaret merkezi değil, aynı zamanda tam gün vakit geçirilebilecek, gezi, eğlence ve gastronomi hizmetlerini de birleştiren çok yönlü bir “yaşam merkezi” konseptinde…

Bu konularıda İnceleyebilirsin