Almanya’nın Motor Yağında Ortak Tercihi Oldu

Almanya’nın en popüler yağ markası Liqui Moly Her yıl üç büyük Alman otomobil dergisinin okuyucuları arasında yaptığı “En İyi Motor Yağı Markası” anketinde geçen yıl olduğu gibi yine en iyi motor yağı markası seçildi.

Liqui Moly’nin Genel Müdürü Ernst Prost: “Bir yıl önce kararlıydık: Başarının rehavetine kapılmayıp, bu ödülü hak ettiğimizi her gün yeniden kanıtlayacaktık. Bu yaklaşım meyvesini verdi” şeklinde sonuçları yorumladı.

Bir motor yağının kalitesi teknik değerleri ve OEM onayları ile sınırlı değildir. Bunun araç sürücüleri tarafından nasıl algılandığı da önemli bir faktördür” şeklinde açıklama yapan Ernst Prost şöyle devam etti: “Biz her yıl büyük beklenti ile okuyucu anket sonuçlarını bekliyoruz.”

Önde gelen otomobil dergilerinden üçü okuyucularına kendi görüşlerini sordu. Auto Zeitung ilk sonuçlarını açıklayan dergi oldu. Auto Zeitung dergisinin 620.000 okuyucusu motor yağları kategorisinde Liqui Moly’ye ilk sırada yer verdi ve bu sonuç arka arkaya dördüncü yıl aynı şekilde gerçekleşti. Bu arada oto bakım ürün kategorisinde de Liqui Moly ikinci oldu.

Bir sonraki anket sonucu Auto Bild dergisi tarafından açıklandı. 2.6 milyon Auto Bild okuyucu arasında gerçekleşen ankette motor yağları kategorisinde Liqui Moly üçüncü yıl tekrar ilk sırada yer aldı. Auto Bild dergisinin anketinde Liqui Moly’den sonra sırayı Castrol ve Mobil aldı. Bu ankette de Liqui Moly, oto bakım ürün kategorisinde ikinci sırada yer aldı.

Son olarak Auto Motor und Sport dergisi de kendi okuyucu anket sonuçlarını yayınladı. 3 milyon 90 bin okuyucu en iyi marka seçimini yaptı ve motor yağları kategorisinde Liqui Moly arka arkaya dördüncü yıl en iyi motor yağı seçildi.

Böyle bir başarı şans eseri değil, gün ve gün uzun ve yoğun çalışılan bir sürecin sonucu” şeklinde açıklama yapan Ernst Prost şöyle devam etti: “Üç – dört yıl bu ödülü kazanmak bizim için büyük bir onur. Bu Liqui Moly’nin küresel ölçekli markalardan daha iyi ürün ve hizmet sunduğunun bir göstergesidir. Bu sonuç Liqui Moly’nin kaliteye odaklanma stratejisini güçlendirdi. Biz şu anda üretim ve laboratuvar kapasitelerini genişletmek için 20 milyon Euro yatırım yapıyoruz ve gelecekte de bir numara olmaya devam etmek istiyoruz” şeklinde açıklama yaptı.

Güney Almanya’nın Ulm şehrinde yer alan Liqui Moly GmbH, motor yağları, katkı maddeleri, oto bakım ürünleri ve servis ürünleri gibi yüksek kaliteli geniş bir ürün yelpazesi sunmakta. Ürün gamı yaklaşık 4.000 adet ürün içeren Liqui Moly; sadece Almanya’da üretim yapıyor. Ürünlerini kendi laboratuvarlarında yaptığı test ve araştırmalarla kendisi geliştiren Liqui Moly; Almanya pazarında ürün dağıtımını kendisi yapıyor. Yaklaşık 50 yıl önce kurulan Liqui Moly ürünleri Almanya dışında 110 ülkede satılıyor. Liqui Moly’nin Türkiye resmi ülke distribütörlüğünü ise Auton Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. yapıyor.

 

Bu konularıda İnceleyebilirsin