Alcoa Wheel Products Europe Yeni Satış Direktörünü Açıklıyor

Alcoa Wheel Products Europe, Kai Sommerlatte’nin 1 Mayıs 2015 tarihinden itibaren Avrupa, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Satış Direktörlüğü görevine getirildiğini açıkladı.

Temmuz 2011’de Almanya, Avusturya ve İsviçre’den sorumlu Satış Müdürü olarak Alcoa’ya katılan Sommerlatte, Şubat 2012 tarihinden Nisan 2015 tarihine kadar Batı Avrupa Satış ekibini denetleme görevini yürüttü ve faaliyetlerine liderlik etti.

Sommerlatte, Alcoa’daki kariyerine başlamadan önce, 5 yıl süresince kamyon lastiği alanında çalışmış ve ardından Michelin’de 18 yıl boyunca farklı Lojistik ve Satış pozisyonlarında görev yapmıştır.

Kamyonlar, treylerler ve otobüsler için dövme alüminyum jantlar üretmekte olan Alcoa Wheel Products; hem dünyada hem de Avrupa’da açık farkla pazar lideri konumunda. Avrupa’daki üretim tesisi Székesfehérvár, Macaristan’da ve servis ve dağıtım merkezi Paal, Belçika’da bulunuyor.

Alcoa jantları tek bir alüminyum blokundan dövülmesi ve en zorlu testlere bile dayanması nedeniyle 5 yıllık sınırsız kilometre performansı garantisi sağlıyor. Çelik jantlara kıyasla Alcoa jantlar; daha hafif, daha güçlü, daha karlı, daha çevre dostu ve daha güzel bir görünüm sunuyor.

En yenilikçi jant üreticisi Alcoa, müşterilerinin ihtiyaçlarını uygun çözümler üretiyor:

– Dura-Bright® EVO jantlar: patentli bir yüzey işlemeye sahip jantlar. Dura-Bright® jantlarını parlatılmaya ihtiyacı yoktur. Jantlar su ve sabunla temizlenerek parlaklığını korur.
– Dura-Flange® jantlar: olağanüstü koşullar altında daha uzun hizmet ömrü.
– WorkHorse® jantlar: inşaat araçları için ve daha yüksek maksimum yük kapasitesi gerektiğinde uygundur.
– Yeni jant boyutu: hafif hizmet araçları için 16,0” x 5,5”

Bu konularıda İnceleyebilirsin