AISIN, PİYASADAKİ ARAÇLARI GENİŞ ÖLÇÜDE KAPSAYAN YENİ BİR FREN YAĞI LANSE EDİYOR!

AISIN, piyasanın taleplerini karşılamak doğrultusunda fren sistemi tekliflerini, dünya çapında tanınan ADVICS markası altında zenginleştirmeye devam ediyor. Parça üreticisi bu doğrultuda, yeni bir DOT 5.1 premium fren yağı referansı lanse ediyor. Bu yağ, içten yanmalı araçlar kadar, hibrit ve elektrikli araçlar için de uygundur. Dolayısıyla, Avrupa pazarının oldukça geniş bir kısmını kapsamaktadır.

AISIN, PİYASADAKİ ARAÇLARI GENİŞ ÖLÇÜDE KAPSAYAN YENİ BİR FREN YAĞI LANSE EDİYOR!

Kapsamlı ender sistem üreticilerinden biri olarak tanınan AISIN grubuna ait ADVICS markası, sürücülerin güvenliği için asli olan frenleme mekanizmalarında yağların ne kadar kilit bir rol oynadığının bilincindedir. Bu nedenle uzman marka, piyasada heyecanla beklenen yepyeni premium bir fren yağı referansı ile serisini tamamlamıştır. Bu yağ, her motor tipini kapsamaktadır ve buna, yedek parçalarda giderek artan sayısıyla piyasada vazgeçilmez bir sektör haline gelen hibrit araçlar ve elektrikli araçlar da dahildir. Fren sistemi anlamında içten yanmalı motorlara kıyasla belirli bir farkları olmasa da hibrit ve elektrikli araçlarda, tüm gaz gücüne düşük viteste bile ulaşılabilmektedir. Dolayısıyla, premium bir fren yağının kullanımına öncelik verilerek araç çalıştırıldığı andan itibaren ideal bir frenleme gücü sunabilmek zorunludur.

Haziran ayında ADVICS tarafından lanse edilen ve halihazırda stoklarda yer alan referans, DOT 5.1’dir. 500 ml’lik bidon formunda piyasaya sunulan bu premium ürün, son nesil araçlar için uygundur. Parça üreticisi bu şekilde, DOT 3 veya DOT 4 gerektiren daha eski modellerle uyumu sayesinde otomobil sektöründeki araçların büyük bir kısmının ihtiyaçlarını karşılar. Teknik açıdan bu fren yağı, kaynama noktası ve en yüksek ıslak kaynama noktası sayesinde mükemmel bir performans sunar. Düşük iletkenlik ile bir araya gelen düşük viskozitesi ve aşınmaya karşı sağladığı direnç, aracın fren sisteminin bütünü için aynı ölçüde avantajlıdır.

Bu yeni premium referanstan gurur duyan AISIN, ürünü önümüzdeki 28-30 Eylül tarihlerinde Equip Auto Lyon (Fransa) fuarında da sergileyecektir!

Bu konularıda İnceleyebilirsin