5. Ar-Ge Proje Pazarı ve Komponent Tasarım Yarışması Başlıyor

Türkiye ihracatının lideri otomotiv sektöründe yılın en büyük etkinliği olan 5. Ar-Ge Proje Pazarı ve Komponent Tasarım Yarışması, 5-6 Mayıs tarihlerinde TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü (TÜSSİDE) Gebze yerleşkesinde gerçekleştirilecek.

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından Ekonomi Bakanlığı desteği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi koordinatörlüğünde düzenlenen etkinliklerle, otomotiv endüstrisinde katma değerin artırılması, yeni ürün ve teknolojilerin üretilmesi ve endüstriyel tasarımın geliştirilmesi amaçlanıyor.

OİB’in bu yıl beşincisini hayata geçirdiği etkinliklerde, Ar-Ge Proje Pazarı ve İnovalig Otomotiv Ödülleri sahiplerini bulacak. Yeni fikir ve tasarımlara toplam 62 bin TL ödül dağıtılacak etkinlikte, dereceye girenler ayrıca OİB’in bu yıl 900 bin TL destek verdiği İTÜ Çekirdek Programı’na girme şansı elde edecek. 

OİB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Sabuncu, OİB Başkan Yardımcısı Ömer Burhanoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri’nin ev sahipliği yapacağı 5. Ar-Ge Proje Pazarı ve Komponent Tasarım Yarışması’nın açılışına, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık katılacak. Yeni iş modelleri ve trendlerin paylaşılacağı panellere insanlığın geleceği konusunda dünyada otorite kabul edilen ünlü fütüristlerden Gerd Leonhard ile Google’ın Otonom Arabalar vizyonuna yön veren Brad Templeton da konuşmacı olarak katılacak.

Bu konularıda İnceleyebilirsin