3M’den Endüstriyel Çözümler

3M’in hayata geçirdiği, “Endüstriyel Çözümler” adlı proje otomotiv sektöründe uygulama ve üretim süreçlerinde karşılaşılan temel sorunlara getirilecek çözümleri içeriyor.

OEM’lere ve otomotiv yan sanayisine bantlardan akustik malzemelere, aşındırıcı sistemlerden boya koruma filmlerine kadar uzanan geniş bir çözüm portföyü sunan 3M, müşterilerine daha yakın olma stratejisi doğrultusunda, pazarlama, satış ve teknik ekiplerinin ortak çalışması ile, yeni bir projeyi hayata geçirdi. “Endüstriyel Çözümler” adlı bu proje, 3M müşterilerinin çalıştıkları uygulamalarda ve üretim süreçlerinde karşılaştıkları temel sorunları ve bu sorunlara getirilecek çözümleri içeriyor.

3Mendustriyelcozumler.com sürekli gelişen dinamik bir içeriğe sahip
3M’in müşterilerinden gelen geri bildirimlerle sürekli geliştirdiği, yeni ürünler ve çözümlerle zenginleştirdiği dinamik bir içeriğe sahip olan platform, 3M’in çözüm ortağı kimliğini ön plana çıkarıyor. 3M Endüstriyel İş Kolu’nun sunduğu çözümleri ortak bir platformda birleştiren 3Mendustriyelcozumler.com sitesinde, farklı sektörlerde çalışan profesyonellerin iş süreçlerinde karşılaştıkları zorluklar ortaya konuluyor. Bu sorunların çözümleri anlatılırken, videolar ve uygulama resimleri kullanarak doyurucu ve ilgi çekici bir içerik sunuluyor.

Otomotiv çözümleri bölümünde, araçların tasarım aşamasından üretim süreçlerine kadar pek çok uygulamada OEM ve yan sanayi ile buluşan, bant ve birleştirme çözümleri, akustik izolasyon, yapısal yapıştırıcılar, boya koruma filmleri, araç kişiselleştirme filmleri, gibi üstün teknolojiye sahip 3M ürünleri ve bu ürünlerin sunduğu ağırlık hafifletme, sürdürülebilir enerji gibi fayda yapıları aktarılıyor.

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin açıkladığı ilk 500 ihracatçı firma araştırmasında bu yıl 79 basamak birden yükselerek 396’ıncı sırada yer alan ve konumunu sağlamlaştıran 3M Türkiye, Çerkezköy’de kurulu üretim tesisinde Ar-Ge’ye sürekli yatırım yaparak, müşterileri için lokal çözümler üretiyor. Kişisel bakım, ev, hobi ve kırtasiye ürünleri, elektrik, elektronik, telekomünikasyon sistemleri, sağlık ürünleri, trafik güvenliği, grafik ve reklam çözümleri, işçi ve işyeri güvenliği çözümleri ve otomotiv, inşaat, kimyasal üretim gibi sektörlerde, endüstriyel ve kişisel ürünleriyle müşterilerine yaratıcı çözümler sunuyor.

Bu konularıda İnceleyebilirsin