300 Milyonuncu Honda Motosiklet Yola Çıktı

Honda markasının kuruluşu anlamına gelen 1949 yılındaki ilk motosikletin üretiminin ardından geçen 66 yıllık süre içerisinde toplam üretim 300 milyon adedi geçti. Eylül ayında üretilen 300 milyonuncu Honda motosiklet, 2015 model bir Goldwing oldu.

66 yıllık tarihine motosiklet üretimiyle başlayan Honda, motosiklet üretiminin ana üssü sayılan Kumamoto’daki fabrikasında 300 milyonuncu motosiklet üretimini törenle kutladı. 1949 yılından bu yana motosiklet üreten Honda, ilk yurtdışı motosiklet fabrikasını 1963 yılında Belçika’da kurarken bugün artık dünyanın 22 farklı ülkesinde 33 fabrikada üretim gerçekleştiriyor.

Benzer Konular

Üretilen 300 milyonuncu motosikleti kutlamak üzere düzenlenen törene Honda Motor Co. Başkanı ve CEO’su Takanobu Ito ve Üst yönetiminin yanı sıra Kumamoto Fabrikası’nın üst yönetimi de katıldı. Ito, “Ürünlerimizin geliştirilmesinde, üretiminde ve satışında görev alan herkesin katkılarıyla Honda, bugün 300 milyon motosiklet üretim adedine ulaşmıştır. Tüm ülkelerdeki müşterilerimizi daha da memnun edecek ürünler sunmaya devam edeceğiz” dedi.

1948 yılında Soichiro Honda tarafından kurulan ve bugün dünyanın en büyük içten yanmalı motor üreticisi olan Honda
1986 yılından beri aktif olarak robotik teknolojilere yatırım yapıyor. 2000 yılında ilk insansı robot ASIMO’yu ilk kez tanıtan Honda 2006 yılında özel jet üretimine başlayacağını duyurdu ve bugün Honda Jet sertifikasyon sürecini tamamlamak üzere.

Bu konularıda İnceleyebilirsin