10 Bin Vespa Tutkunu Vespa World Days 2014’te Buluştu

İtalya’nın Mantua şehri, tarihin en büyük Vespa buluşmasına ev sahipliği yaptı. 12 – 15 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen Vespa World Days 2014 etkinliğine 32 ülkeden 10 binden fazla Vespa tutkunu katıldı.

Tarihin en büyük Vespa buluşması Vespa World Days 2014, 12 – 15 Haziran tarihleri arasında İtalya’nın Mantua şehrinde gerçekleştirildi. 2008 yılında Sicilya Cefalu’da ilk kez gerçekleştirildikten altı yıl sonra tekrar İtalya’ya dönen etkinlik, farklı ülkelerden Vespa tutkunlarını bir araya getirdi.

Vespa tutkunları önce Mantua’da buluştu ve 10 km uzunluğunda Vespa geçit töreni şehrin sokaklarına doğru yola koyuldu. Eyaletin yollarından geçerek San Benedetto Po’ya ulaşan Vespa tutkunları, ardından Gonzaga şehrine ulaştı.

Gonzaga’da gerçekleşen dünyanın en büyük Vespa Kulübü toplantısı, 32 ülkeden 310 Vespa kulübünün de aralarında olduğu 10 binden fazla Vespa tutkununu buluşturdu. Vietnam, Pakistan, Brezilya, ABD, Hindistan ile Vespa kültürünün kuruluşundan bu yana kutlama yapan Fransa, Almanya, İngiltere, Belçika, Hollanda, İspanya gibi Avrupa ülkelerinden temsilciler ve kulüpler etkinliğe katıldı.

 

Vespa geleneğinin dünya çapında başarısı için büyük önem arz eden arkadaşlık, seyahat tutkusu ve dünyadaki en ünlü scooter’a duyulan sevgi gibi ortak değerlerin taçlandırıldığı dört gün süren Vespa World Days 2014, keyifli etkinliklere sahne oldu. Etkinlik, görkemli bir gala yemeği ve ödül töreniyle sona erdi.

 

 

Bu konularıda İnceleyebilirsin