LIQUI MOLY, Şirket Tarihinin En Güçlü Ayını Geçirdi

353
Ernst Prost in seinem Schloss Leipheim. Prost ist Geschäftsführer von Liqui Moly. Das Schloss hat er 2005 für rund 300000 Euro gekauft und dann saniert.

LIQUI MOLY büyüme yolunda ilerlemeyi sürdürüyor: Motor yağı ve katkısı uzmanı şirket, Mart ayında cirosunu önceki yılın aynı ayına kıyasla yüzde 19 artırarak 65 milyon Euro’ya çıkardı. “Geçtiğimiz yıl ektiğimizi şimdi biçiyoruz,” diyor Genel Müdür Ernst Prost.

Bir yıl önce Covid-19 pandemisi patlak verdiğinde ve ekonomiye belirsizlik hakim olduğunda, LIQUI MOLY tam da o zaman gaza basmaya karar verdi. Şirket, azalan talebe karşı önlem olarak hızla pazarlama yatırımlarını ikiye katladı. Ernst Prost, “bu şekilde kısmen kendi konjonktürümüzü yarattık” sonucuna varıyor. Bu, aynı dönemde birçok rakibin bütçelerini kıstığı ve hizmetlerini azalttığı için çok daha büyük başarı getirdi. “Böylece artık tekrar yükselmeye başlayan dünya ekonomisi için çok iyi bir başlangıç konumuna geldik” diyor Ernst Prost.

İlk üç ayın cirosu, 168 milyon Euro’yla geçen yılın aynı dönemini yakalamış durumda. Çünkü 2020 ‘nin ilk çeyreği, pandeminin LIQUI MOLY’nin cirosunu da etkilemeden önce son derece güçlüydü. Kâr da 2,8 milyon Euro’yla önceki yılın aynı çeyreğinde olduğu kadar yüksek. Ernst Prost, “İlk çeyrekteki sağlam çıkışımız sayesinde rüzgarı arkamıza aldık ve pandeminin karşımıza çıkarabileceği bütün zorluklara rağmen 2021’i LIQUI MOLY’nin en başarılı yılı yapma imkanına sahibiz” diyor Ernst Prost güvenle. “Başarı sadece daha fazla ciro elde etmek değil, aynı zamanda daha fazla güvenli istihdam yaratmak anlamına da geliyor. Pandemi sırasında 100 ‘den fazla insanı işe aldık, artı iş garantisi verdik!“